RUBCZAK Jan (Dubczak) (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)
olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. p. d.: Jan Rubczak
na odwrocie autorski napis czarną farbą: ... [nazwa miejscowości - nieczytelna]/ Bretange/ Jan Rubczak/ ... [zapewne adres zamieszkania artysty - nieczytelnie]
cena wywoławcza: Wykup abonament
MAŁY RYNEK W KRAKOWIE, ok. 1912
akwaforta, miękki werniks
na papierze czerpanym,
24 x 17,5 cm na arkuszu 36 x 27,5 cm,
sygnowana ołówkiem pod płytą p.d. "Jan Rubczak", na odwrocie ołówkiem napis: "N0 50 mały rynek w Krakowie".
BARKI W DZIEŃ DESZCZOWY W QUIBORN (BRETANIA), 1910
olej, tektura
34,5 x 34,5 cm; sygn. p.d.: Rubczak Jan | 910
Na odwrocie fragment nalepki z rękopiśmiennym tekstem: Autor: Jan Rubczak | Temat: Barki w dzień deszczowy w | Quiborn (Bretania) | Technika: Olej
akwarela, papier, wym. 48 x 36 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: Jan Rubczak
akwarela, papier; 29,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jan Rubczak
akwarela, papier, 25,8 x 30,8 cm w świetle passe-partout; sygn. p. d.: Jan Rubczak
akwarela, papier, 48 x 36 cm w świetle passe-partout, sygn. p. d.: Jan Rubczak
gwasz, ołówek/papier, 36 x 51 cm
sygn. p.d.: J.Rubczak (pierwsze litery imienia i nazwiska wiązane)
Literatura: Katalog 71 aukcji DA Rempex, 27.11.2002 r., poz. 233
Widok na kościół św. Barbary w Krakowie
akwaforta, akwatinta/papier, 25 x 19 cm (zadruk), 51 x 31,5 (arkusz)
sygnowana ołówkiem p.d.: `Jan Rubczak`
akwaforta, akwatinta/papier, 5,5 x 9 cm
akwarela, papier, 26 × 31 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Jan Rubczak
akwarela/papier, 33,5 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Jan Rubczak'
akwaforta, 22 x 27,5 cm na arkuszu 29 x 42 cm,
sugnowana p.d. ołówkiem pod płytą "Jan Rubczak".
Widok na Kościół Mariacki od strony Małego Rynku
akwaforta, akwatinta/papier, 14,5 x 17,6 cm (odbitka) 20,5 x 24 cm (arkusz)
opisany ołówkiem l.d.:`J. Rubczak`
stan zachowania: do konserwacji
Ulica Floriańska - widok od kapliczki Matki Bożej w Bramie Floriańskiej, po 1926
litografia barwna, papier; 27 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rubczak.
Literatura: - M. Grońska, Grafika w książce, tece, albumie. Polskie Wydawnictwa Artystyczne i Bibliofilskie z lat 1899-1945, Wrocław […] - Ossolineum, 1994, s. 116, 195, nr 28, il. 67 na s. 117.
akwarela, papier; 34 x 49 cm (w świetle oprawy):
sygn. p. d. (ołówkiem): Jan Rubczak
Kraków. Wawel od strony kościoła św. Idziego, ok. 1907
Akwaforta; wym. komp.: 305 x 170 mm; plansza: 505 x 325 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak, l.d.: Przed restauracją (kościoła). Artysta wykonał tak- że niemal identyczną kompozycję w formacie 180 x 100 mm. Rzadkość.
Gros-Horloge [zegar astronomiczny] z Rouen, ok. 1912
Akwaforta; wym.: 195 x 140 mm; plansza: 325 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak; w p.d.r. zapiski kolekcjonerskie oł. Rzadkość.
Wnętrze francuskiej katedry, ok. 1912
Akwaforta; wym. komp.: 320 x 220 mm; plansza: 505 x 405 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak; w p.d.r. zapiski kolekcjonerskie oł. Rzadkość.