FRYCZ Karol (1877-1963)
Litografia barwna; wym. pl.: 320 x 287 mm; sygn. na pł.: Eros i Psyche/KF; graf. naklejona na oryginalny podkład. Stan zachowania: niewielkie naderwanie lewego górnego narożnika. Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 683, s. 207.
cena wywoławcza: Wykup abonament
FRYCZ Karol (1877-1963)
Kazimierz Kamiński jako markiz Priola, 1904
Litografia; wym. pl.: 293 x 114 mm; sygn. na pł.: KF; graf. naklejona na oryginalny podkład. Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 689, s. 208.
FRYCZ Karol (1877-1963)
Litografia; wym. pl.: 337 x 300 mm; sygn. na pł.: FK; graf. naklejona na oryginalny podkład. Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 678, s. 206.
FRYCZ Karol (1877-1963)
Michał Tarasiewicz z Anastazji Elizy Orzeszkowej, 1904
Litografia; wym. pl.: 343 x 157 mm; sygn. na pł.: KF; graf. naklejona na oryginalny podkład. Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 688, s. 208.
FRYCZ Karol (1877-1963)
ANDRZEJ MILEWSKI JAKO APOLINARY W ANASTAZJI E. ORZESZKOWEJ
litografia/papier,
45 x 28 cm
sygnowany p. d.: `FK` oraz p. g.: `z "Anastazji" | Apolinary`
FRYCZ Karol (1877-1963)
litografia/papier,
33,5 x 30 cm
sygnowany p. d.: `FK`
FRYCZ Karol (1877-1963)
HELENA SULIMA JAKO RACHELA W WESELU ST. WYSPIAŃSKIEGO
litografia/papier,
45 x 59,5 cm
sygnowany p. d.: `FK`
FRYCZ Karol (1877-1963)
Nicefor i Filomena - z Teki Melpomeny
autolitografia, papier,
42 x 61 cm (w świetle oprawy)
sygn. w obrębie kompozycji - w dwóch miejscach KF (monogram wiązany)
FRYCZ Karol (1877-1963)
Autolitografia;
wym.: 445 x 330 mm;
sygn. pł. p.d.: FK. Grafika z "Teki Melpomeny", Kraków 1904. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 7.
FRYCZ Karol (1877-1963)
Helena Sulima jako Rachel w sztuce S. Wyspiańskiego Wesele, 1904
Autolitografia;
wym.: 320 x 160 mm;
FRYCZ Karol (1877-1963)
litografia barwna/papier,
31 x 28 cm
sygnowany p. d.: 'KF' u góry opis postaci: 'Eros i Psyche'
FRYCZ Karol (1877-1963)
FRYCZ Karol (1877-1963)
FRYCZ Karol (1877-1963)
Marian Jednowski i Józefina Wójcicka w sztuce W. L. Anczyca Kościuszko pod Racławicami", 1904
litografia z Teki Melpomeny,
45,5 x 64,5 cm
dwukrotnie sygn. monogramem wiązanym p.śr. i p.d.: KF.
Grafika po konserwacji, papier naklejony na karton.
FRYCZ Karol (1877-1963)
FRYCZ Karol (1877-1963)
Michał Tarasiewicz w Anastazji Orzeszkowej
litografia, 35 x 15,5 cm, sygnowana "FK" z TEKI MELPOMENY, 1904
FRYCZ Karol (1877-1963)
litografia, 45 x 28 cm, sygnowana "Wojnowska/ FK" z TEKI MELPOMENY, 1904
FRYCZ Karol (1877-1963)
w sztuce Dzieci Waniuszyna litografia, 34 x 27,5 cm, sygn, "Klaudya/Dzieci Waniutyna (!)/FK" z TEKI MELPOMENY, 1904
FRYCZ Karol (1877-1963)
litografia, 36 x 27 cm, sygnowana "FK" z TEKI MELPOMENY, 1904
FRYCZ Karol (1877-1963)
litografia, 33x30 cm, sygnowana "KF" z TEKI MELPOMENY, 1904