JAREMA Maria (Stary Sambor 1908 - Kraków 1958)
monotypia, farba drukarska, tempera/papier,
37,8 x 61,2 cm
na odwrocie napis (autorski?): `MARIA JAREMA / MONOTYPIA`
W załączeniu ekspertyza prof. Janiny Kraupe-Świderskiej.
cena wywoławcza: Wykup abonament
W kawiarni U Plastyków, lata 40. XX w.
akwarela, papier;
wym.: 19,5 x 15,5 cm (w świetle p.p.),
n/s.
Poniżej, na p.p., w l.d. napis: Od męża Marysi Kornela Filipowicza, dn. 21. IV. 74 r.
tempera, papier
64 x 48.6 cm
na odwr. oprawy l.d. wycięte okienko ukazujące napis czerwonym dłg.: "Formy" | Tempera | 51 x 66 cm
w dolnej części pracy ślady niewielkiego zacieku
monotypia, papier
napis na odwrocie oł.: Maria Jarema 1950 | 61 x 48 | composizione | no di catalogo no 305, poniżej starty napis słabo nieczytelny: Kompozycja [?] | tempera | Nr. Kat. 305 | 61 x 48M
61 x 48 cm
monotypia, papier
36 x 29.5 cm
na odwrocie napis ołówkiem l.g.: 36 x 29,5 | Monot. | Formy 952 | Nr. Kat. 172 (a) | Maria Jarema, w prawym dolnym rogu napis długopisem: Kochanej Basi | od Kornela, 1972
na odwrocie oprawy nalepka mpis: Wystawa prac Marii Jaremy | 9-31 grudnia 1994 r. | Galeria Miejska "Arsenał" | w Poznaniu, obok nalepka rkps dłg.: 2 PARTIA | Nr 3 [oł.:] Nr KAT 172, niżej l. napis czarnym flam.: NR. KAT. 172
KOMPOZYCJA Z CYKLU GŁOWY, 1955
monotypia barwna, papier,
61 x 42.7 cm
na odwrocie nalepiona p.g. nalepka galerii GISSI, niżej kserokopia dwóch prac z serii "Wyrazy" i "Głowy", napis oł. na dolnej żerdzi ramy: cm. 61 x 43 1955 | MARIA JAREMIANKA | from the cycle | HEADS
akwarela, gwasz, 14,8 x 16 cm,
sygnowana l.d. "Jarema 42"
monotypia i tempera na papierze, 58 x 42 cm,
sygnowana p.d. "Maria Jarema 53". Na odwrocie, ołówkiem (ręką artystki): 58 x 42 / monot. tempera / "Głowy"/ nr. kat. 121 / Maria Jarema 53
Z kolekcji Juliana Przybosia.
Dar Kornela Filipowicza.
akwarela/papier, 15,5 x 19 cm (w św. p. p.)
na odwrocie napis: `Maria Jarema, w szkicowniku Nr 1 (1/15), / akwarela z lat 1932/33` oraz: `Kraków - Polska dar Kornela Filipowicza / 4 stycznia 1977 r`, a także pieczęć Kornela Filipowicza oraz Zbioru Malarskiego F.M.B. Kędzierków.
tempera, papier,
35,5 x 25,5 cm (arkusz); 33,5 x 25,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie napisy: 35,5 x 25,5 / Tempera / Kompozycja / Nr kat. 354 / Maria Jarema 47
akwarela, gwasz, papier,
19.3 x 15.2 cm
sygn. atramentem p.d.: Maria Jarema | 1942 r
na odwr. l.g. nalepka (wydruk) z danymi pracy
p.g. napis flamastrem: PM 1194
papier, tempera, technika mieszana, 88,5 x 64 cm
na odwrociu l.g.: 1951 ? / [nieczytelnie] / Nr kat 26 / Maria Jarema 86 x 62 cm
p.g.: KF, l.d.: Własność: Wandy Sz[...]ej / Kraków 2 [nieczytelnie] 1987 / K. Filipowicz
praca ze szkicownika: akwarela, papier, 20,2 x 16 cm (w świetle passe-partout)
akwarela/papier, 20 x 15,2 cm
dedykacja u dołu: `Od męża Marysi Kornela Filipowicza | dn. 21.IV.74r.`
monotypia, papier naklejony na płótno, 65 x 50 cm;
na odwrocie napis: Maria Jarema / 65 x 50 / "Formy" / 1957 / Nr kat. 58
akwarela, gwasz, 14,8 x 15,9 cm,
sygnowana l.d. "Jarema 42"