EPSTEIN Henryk (Chaim) (1890 - 1944)
olej/płótno, 38 x 54,5 cm
sygnowany l.d.: 'H.Epstein'
- A. Winiarski, Henri Epstein, Warszawa 2015, s. 17, s. 217, poz. kat. 3
cena wywoławcza: Wykup abonament
ołówek, pastel, papier brązowy; 22,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Epstein (flamastrem).
akwarela/papier, 45,5 x 59,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'H. Epstein | 1930'
akwarela, ołówek, papier, 61,5 x 46,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: H. Epstein
piórko, tusz, akwarela na szkicu ołówkiem, papier;
43 x 55 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: H. Epstein (ołówkiem).
olej, płótno dublowane, 50 x 61 cm;
sygn. l. d.: H. Epstein;
na odwrocie nalepka własnościowa z drukowanym opisem obrazu.
olej/płótno, 54 x 65 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'H. Epstein | 1934'
olej/płótno, 33 x 46 cm
sygnowany i datowany: '
- Mistrzowie École de Paris, Villa la Fleur, Konstancin Jeziorna, 18.09-31.12.2015
- Mistrzowie École de Paris, Konstancin Jeziorna 2015, s. 127 (il.)
sygn. p.d.
ołówek, pastel, papier
22.5x30 cm (w świetle passe-partout)
Pejzaż z Bretanii, lata 30. XX w.
olej/płótno, 38 x 55 cm
sygnowany l.d.: 'H. Epstein'
- A. Winiarski, Henri Epstein, Warszawa 2015, poz. 71, s. 164
- Mistrzowie Ecole de Paris. Henri Epstein, Villa la Fleur, Konstancin Jeziorna, 18.09-31.12.2015
olej, płótno, 60 x 73 cm
sygn. l.d.: H. Epstein
olej/płótno, 90 x 62 cm
sygnowany p.g.: 'H.Epstein'
sygnowany na odwrociu
- Artur Winiarski, Henri Epstein - Mistrzowie École de Paris, Warszawa 2015, s. 13
- wystawa monograficzna, Villa la Fleur, Konstancin Jeziorna, 18 września - 31 grudnia, 2015
olej/płótno, 54 x 65 cm
sygnowany p.d.: 'HEpstein'
- kolekcja Williama Margulies
- Artur Winiarski, Henri Epstein, Warszawa 2014, poz. 42, s. 191
- Villa Le Fleur, Konstancin-Jeziorna, 20 września - 31 grudnia 2013
olej/płótno, 53 x 65 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'H.Epstein | 1930'
olej/płótno, 46 x 32 cm
sygnowany p.d.: 'HEpstein'
akwarela, gwasz, papier naklejony na płytę, 33,5 x 42 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein 1912 (ołówkiem)
ołówek, pastel, papier; 22,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Epstein (faksymile)
ołówek, pastel oleista; 22 x 30cm
sygn.p.d.: H. Epstein (faksymile)