1 zł
2 600 000 zł

FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

Głowa wyżła, ok. 1890

Olej, płótno; wym. w św. pp.: 11 x 16,5 cm; sygn. p. g.: Fałat. Praca w tłoczonym pp. nazwiskiem autora, oprawiona. Znakomite studium psa myśliwskiego, często pojawiającego się na myśliwskich płótnach artysty.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret mężczyzny w kapeluszu

akwarel, papier; 53,5 x 42,5 cm;
sygn. l. d.: JFałat

ŁOŚ NA BAGNISKACH, 1897

olej, deska (parkietowana)
26 x 54 cm
sygn. l.d: Jul. Fałat 97

CHŁOPCZYK W CZERWONYM SERDACZKU

akwarela, papier
24 x 16,6 cm
sygn. p.d.: JFałat [inicjały wiązane]

Łosie

akwarela, papier, 41 x 58 cm, sygn. p.d.: J. Fałat

Czorsztyn, 1921 r.

akwarela, papier, 29 x 26,5 cm, sygn. i dat. p.d.: JFałat 1921/Czorsztyn

Przed zamkiem, 1920 r.

akwarela, papier, 22 x 27,5 cm, sygn. i dat. l.d.: J Fałat/1920

Pejzaż jesienny

akwarela, papier, 54,5 x 64 cm w świetle oprawy, sygn.p.d.: Jul Fałat/Bystra

Przedwiośnie w Bystrej, 1916

akwarela, tektura; 39,5 x 123 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: jFałat / Bystra / 1916

PEJZAŻ GÓRSKI

Akwarela, papier, 34 x 75 cm,
sygn. p.d.: J. Fałat (1)906.

Przy ognisku - Nieśwież, ok. 1917

olej, sklejka, 28 x 77 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany l. d.: jFałat / Nieśwież.

Kościół w Mikuszowicach, 1913 r.

akwarela, papier; 96 × 132 cm
sygn. i dat. l. d.: Jfałat Bystra 1913
Opisywany:
J. Malinowski "Julian Fałat", Warszawa 1985, s. 51

Zamek w Niedzicy, 1913 r.

akwarela, papier, 65 × 81 cm w świetle ramy
sygn. i dat. p. d.: J Fałat Niedzica 1913

Portret mężczyzny w kapeluszu

akwarela, papier, 53 × 42 cm
sygn. l. d.: Jfałat

PEJZAŻ GÓRSKI

Akwarela, gwasz, tektura, 64 x 92 cm,
sygn. l.d.: J Fałat.

AUTOPORTRET

Akwarela, papier, 49,5 x 33,5 cm,
sygn. p.d.: J. Fałat 917. Akwarela "Autoportret" wykonana w roku 1917.

Po polowaniu w Hubertusstock, 1898 r.

olej/płótno, 99,8 x 200,3 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Jul Fałat 1898'
na odwrociu napis: 'Własność | Zygmunta Suszczykiewicza' oraz trzy stemple: 'WŁASNOŚĆ PRYWATNA | Z. SUSZCZYKIEWICZA'

- kolekcja Zygmunta Suszczykiewicza, Radom

WĘDRÓWKA

akwarela, papier, 43 x 78 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: jFałat

POLOWANIE NA ŁOSIE, 1917

gwasz, tektura, 54 x 95 cm
sygn. l.d.: JFałat 1917

Czytający w altanie, 1917 r.

akwarela, papier, 68 x 48 cm, sygn. i dat. p.d.: JFałat / Bystra 1917

liczba obiektów: 704