KAMOCKI Stanisław (1875 - 1944)
na odwrocie opisany: S.KAMOCKI/1930/ PAŹDZIERNIK/"GALARY NA WIŚLE" oraz poniżej nalepka: STANISŁAW KAMOCKI/ sklejka, ol./Kraków-Galary piaskarzy/k. Wawelu i stary most/Dębnicki, wysadzony przez/Niemców w styczniu 1945 r.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Kraków zimą - Widok na Wawel, ok. 1907
olej, tektura; 26 x 35 cm;
sygn. l. d.: StKamocki.
olej, płyta; 36 x 42 cm;
sygn. p. d.: StKamocki;
na odwrocie nalepka z odręcznym, autorskim opisem pracy.
Głowa małego chłopca, ok. 1910
ołówek, papier; 19,5 x 15,5 cm;
Napis autorski (?) u dołu z prawej: St. Kamocki (piórem, atramentem niebieskim)
Kościółek w Rudawie? pod Krakowem od strony bramy, ok. 1905
ołówek, papier; 15,5 x 19,5 cm;
napis p. d.: Zator (ołówkiem)
Żołnierze armii napoleońskiej, szkice, ok. 1894
ołówek, piórko, tusz, papier; 17 x 27,2 cm;
Napisy autorskie l. g.: 1810, p. g.: 1814, z lewej: les camarades de Marengo, p. g.: Campagne de France.;
Sygn. p. d.: St Kamocki
Postać męska we wnętrzu, wizerunek własny? ukazany tyłem, 1937
ołówek, papier; 20,2 x 15,5 cm;
napis autorski u dołu z lewej: [...]1937
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. d.: Dęblin 1917 / StKamocki (ołówkiem).
olej, tektura, 31 × 46 cm
sygn. l. d.: StKamocki
na odwrocie autorska papierowa nalepka z odręcznym napisem:
olej, tektura, 35,5 × 50,5 cm
na odwrocie napis autorski: S. KAMOCKI/"GALARY"/1930/LISTOPAD
(czerwoną kredką)
olej, płótno, 36 × 49 cm
sygn. p. d.: StKamocki
ołówek, papier; 18,5 x 22,4cm;
napis autorski l. d.: Wola Radziszowska (ołówkiem)
Umundurowanie Grenadierów armii napoleońskiej, [ok. 1894]
ołówek, piórko, tusz, akwarela, papier; 20 x 24 cm
ołówek, papier; 20,2 x 16,3 cm;
napis autorski u dołu: Dresden
Pejzaż z Krościenka - Stare Jesiony,1932
olej, tektura; 35,5 x 47 cm;
sygn. l. d.: StKamocki;
na odwrocie opisany: S. KAMOCKI / KROŚCIENKO / 1932 / CZERWIEC / "STARE JESIONY".
węgiel, papier, 11,5 × 16,5 cm w świetle passe-partout
olej, deska, 6,7 × 12,6 cm w świetle passe-partout
na odwrocie: KAMOCKI/"ORKA"/ NA POKUCIU
Samotne drzewo - pejzaż górski
olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'S. Kamocki'