KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)
olej/tektura, 33,5 x 48 cm
sygn. p.śr.: A. Karpiński
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno, 58 x 46 cm, sygn. p.ś.: a.Karpiński
olej, tektura, 33 x 96 cm
sygn. p. śr.: a. Karpiński
na odwrocie naklejka z Salonu Kazimierza Wojciechowskiego przy ul. Św. Jana 3 z opisem i datą przyjęcia - 1934 rok
Martwa natura z kwiatami, filiżanką i lustrem
olej, tektura, 49,5 x 69,5 cm
sygn. po prawej: a. Karpiński
na odwrocie dwukrotnie odbita autorska pieczęć: A. KARPIŃSKI |Kraków, ul. Floriańska 19 oraz opis: mal. A. Karpiński
olej, tektura; 70,5 x 89,5 cm w świetle ramy
sygn. i dat. p. d.: a Karpiński 1923
olej, tektura, 47 x 68 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: a.Karpiński
olej na tekturze, 29 x 50 cm,
sygnowany p.d. "a. Karpiński".
olej, tektura, 48,5 x 68 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński
Żółte róże i porcelanowa figurka
olej, tektura; 33,5 x 98,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aKarpiński.
olej, tektura; 32 x 46,5 cm;
sygn. i dat. z prawej po środku: a. Karpiński. 42;
na odwrocie opis autorski ołówkiem: "Róże studium z natury" / mal. a. Karpiński / Kraków Floriańska 19 III p.
Akt siedzącej dziewczyny, 1904
olej, tektura; 54,5 x 35 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: a Karpiński / Monachium. 1904 - (wydrapane końcówką pędzla w malaturze). [Obraz przed konserwacją].
PORTRET MĘŻCZYZNY W OKULARACH, 1952
olej, płótno
99,5 x 73,5 cm
sygn. po prawej: A. Karpiński | 1952 r.
na odwrocie napis autorski: mal. A Karpiński | [...] 1952 | Kraków
Pielgrzymi (Na odpust, Procesja), 1907 r.
olej, tempera/płótno, 117 x 196 cm
sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'Alfons Karpiński. | Kraków 1907'
- wystawa Alfons Karpiński 1875-1961, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, lipiec-grudzień 2001, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, styczeń-kwiecień 2002
- Wystawa wiosenna, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie, 1914 (?)
- Salon Warszawski, Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, 1908
- XI wystawa Towarzystwa Artystów Polskich Sztuka, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, 1907
- Artystyczne credo. Nieznane dzieła z prywatnej kolekcji, katalog wystawy, red. M. Stopyra, Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, Rzeszów 2016. s. 14 (il.), 37
- Alfons Karpiński 1875-1961, katalog wystawy, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, Sandomierz 2001, s. 19, 53 (il.)
- porównaj: Słownik artystów polskich i obcych w Polsce działających, t. III, Wrocław [i in.] 1979, s. 370
- porównaj: "Tygodnik Ilustrowany" 1914, nr 28, s. 546 (il.)
- "Świat" 1908, nr 8, s. 6; nr 49, s. 10, 12
olej, płótno naklejone na tekturę, 50 x 40 cm
sygn. l.g.: a.Karpinski 1918
olej, tektura, 48 x 68 cm
sygn. z prawej strony: aKarpiński
olej, dykta, 43 x 74 cm
Portret aktorki Heleny Sulimy, 1911 r.
pastel/papier, 63,1 x 48,3 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'a. Karpiński | 911 r.'
olej, tektura; 33 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. po środku przy prawej krawędzi: aKarpiński 1939,
dat. w kompozycji: 39;
na odwrocie oprawy papierowa nalepka The Graves Gallery z Birmingham.
olej, sklejka, 28,5 × 32,5 cm
sygn. u dołu: a. karpiński
na odwrocie napis (zatarty)