1 zł
2 600 000 zł

WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

ŚPIĄCA RENIA, ok. 1910

Ołówek, papier; 22,5 x 33 cm
Sygnowany l.d.: WW
Na odwrociu szkic wnętrza i głowy z profilu,
Sygnowany WWeiss, pieczęć z numerem 002165

cena wywoławcza: Wykup abonament

GŁÓWKI DZIECI, ok. 1910

Ołówek, papier; 31 x 23,5 cm
Sygnowany p.d.: WW
Na odwrociu szkic kwiatu, sygnowany WWeiss, pieczęć z numerem 004023

AKT KOBIECY

Tusz, piórko, lawowanie; 31,5 x 21 cm
Sygnowany l.d.: WW, wzdłuż prawej krawędzi WWeiss, pieczęć z numerem 003883
Na odwrociu szkic ołówkiem nagiej kobiety przy oknie, sygnowany WW

Letni pejzaż z okolic Kalwarii

olej, płótno naklejone na tekturę,
45 x 65 cm
sygn.: p.d.: WWeiss

Kościół św Jana w Krakowie - Nalot, 1944

Drzeworyt;
wym.: 292 x 183 mm;
sygn. oł. p.d.: W.Weiss.
Pod kompozycją ołówkiem tytuł: Kraków. Kościół św. Jana podczas nalotu w 1939. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 47, poz. 115.

Palmy nad morzem - promenada w Nicei, 1925

Drzeworyt;
wym.: 115 x 175 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Weiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków, Nautilus 2006, kat. 60, il. s. 48

Modelka czytająca, 1925

Sucha igła;
wym.: 83 x 150 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Weiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków, Nautilus 2006, kat. 67, ill. s. 50

Sursum Corda, 1899

Litografia kredką;
wym. komp.: 160 x 120 mm;
sygn. pł. p.g. monogramem wiązanym: WW, l.b. tytuł; grafika była wkładką do czasopisma "Młodość", rok I, zeszyt 4, Kraków-Lwów 1899. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków, Nautilus 2006, kat. 3 (u), il. s. 60.

Portret Maryli

olej, płótno 58,7 x 41,5 cm sygn. l.g.: WW

Maki w glinianym wazonie

olej, płótno,
53 x 41;
sygn. p. d.: WW

Portret dziewczyny, ok. 1925

olej, płótno,
64 x 48 cm;
sygn. p. g.: WW

W sadzie

olej/płótno, 70 x 48 cm
sygnowany l. d.: `WW`

Olej, płótno;
45 x 64 cm
Sygn. p.d. WWeiss

Akt, ok.1928

Olej, płótno,
33,5 x 51 cm
Sygn. l.d. WW [monogram wiązany]

Jadźka leżąca

Kredka, papier;
31 x 47,5 cm cm
Sygn. p.d. WW
Na odwrocie nr 004226 oraz sygnatura WWeiss

Akt

Kredka, papier;
28,5 x 46 cm w świetle passe-partout
Sygn. p.śr. WW (monogram wiązany)

Półakt kobiety z wachlarzem, lata 40.XXw

olej, płótno, 65,5 x 50 cm;
sygn. l. g.: WWeiss

Pejzaż z ceglastymi dachami, 1910

olej, tektura, 18,5 x 28,5 cm
na odwrocie stempel owalny ze spuścizny po artyście:
ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA/ DOM ARTYSTY, w środku faksymile monogramu WW oraz numer poniżej 00718

Pejzaż z Kalwarii

olej, płótno, 46 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: WWeiss

Kazio z gitarą (1910)

sygn. l.d.
olej, płótno
65x42

liczba obiektów: 1794