WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Wenecja - deszcz (z teki Drzeworyty), 1925
Drzeworyt
wym.: 130 x 180 mm
sygn. oł. p.d.: W. Weiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 47, poz. 53.
drzeworyt, bibułka, 21 x 27,5 cm (odcisk klocka);
sygn. p. d.: WWeiss (ołowkiem)
olej/płótno,
66 x 51 cm
sygnowany l. d.: `WW`
Estymacja: 25 000 - 35 000
olej/płótno naklejone na tekturę,
46 x 65 cm
sygnowany l. d.: `WW`
Estymacja: 28 000 - 40 000
olej, płótno, 44,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany)
Na odwrocie oznaczenia ze spuścizny po artyście: 1062/ monogram wiązany WW 2
Pejzaż z Kalwarii, ok. 1935 r.
akwarela/papier, 29 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `WW`
Estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Kredka, ołówek, papier; 28,5 x 21 cm
Sygnowany l.d.: WW (monogram wiązany)
Na odwrocie szkic kota, numer 005389 i faksymil sygnatury WWeiss
Kredka, węgiel, papier; 23 x 30 cm
Na odwrocie szkic, numer 005299 i faksymil sygnatury WWeiss
Ołówek, papier; 30 x 22 cm
Na odwrocie pieczęć: ZE ZBIORÓW WOJCIECHA WEISSA WW DOM ARTYSTY, numer 004317
Ołówek, papier; 25,5 x 17,6 cm
Sygnowany p.d.: WW (monogram wiązany)
Na odwrocie pieczęć: ZE ZBIORÓW WOJCIECHA WEISSA WW DOM ARTYSTY, numer 003829 i tytuł: Kalwaria Renia i Tadzio
Rysunek przedstawia żonę artysty Irenę i siostrzeńca Tadeusza Florka
olej, płótno, 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: WW [monogram wiązany]; stemple na odwrocie: 0955/ [faksymile monogramu artysty]WW3
Oznaczenia wprowadzone przez rodzinę artysty.
Ołówek, papier; 22,5 x 31 cm
Sygnowany p.d.: WW. Na odwrociu
dwie pieczęcie: 1. WW ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY;
2. z numerem
004320
Ołówek, papier; 23 x 31 cm
Sygnowany p.d.: WW | Kalw. 1921. Na
odwrociu dwie pieczęcie: 1. WW ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY; 2. z numerem
004321
Akwarela, papier; 35 x 24 cm
Sygnowany śr.d.: WW