STAROWIEYSKI Franciszek (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)
Pająk nejdejski i jajo wieczności, 1976
olej, płótno, 110 x 76 cm; u góry napis: pająk nejdejski i jajo wieczności,
sygn. monogramem wiązanym FS i dat. 1676 p. g.
cena wywoławcza: Wykup abonament
technika mieszana, gwasz, olej, papier naklejony na płótno, 70 x 102 cm;
u góry napis: LUPUS AERTERNITATIS F. B. S. / 1689 / P
1981 r.
Pastel na papierze 185 x 148 cm
Sygnowany p.śr. - "Starowieyski N.Y. 1681"
Walka o jaja wieczności w obecności chrząszcza niebytu, 1702 (2002)
pastel
wymiary: 70x50 cm
pastel, karton,
44 x 61 cm
sygnowany czarnym pastelem wzdłuż d. krawędzi:
obrzydliwy krowiak ale z ojczystych lasów FStarowieyski 1696
DIE ROTHE SCHWÄNZEN FRESSERIN, 1999
pastel, papier,
95.5 x 65.5 cm
sygnowany czerwoną kredką p.śr.: FS [monogram wiązany], w monogram wpisana data czarną kredką: 16 99, niżej oł.: die Rothe Schwänzen | fresserin, oznaczenia literowe przy skrzydle po p. od g.: O. K. U. R. W. A. M.
Pastel na papierze 186 x 98 cm
Sygnowany. d.śr. "FStarowieyski 1678"
Na odwrocie nalepka - "Aberbach Fine Art, 988 Madison Avenue, New York"
sygnowany dat. l.śr.
pastel, papier
49x34.5
pastel, papier,
23.5 x 31 cm
sygnowany czarną kredką l.g.: F. B. S. | 1694 | P [w kółku karminowym pastelem]
1979 r.
Pastel na papierze 173,5 x 134 cm
Sygnowany monogramem śr.- "FS 1679"
Le Triomphe de la verdure, 1995
gwasz, pastel, węgiel, ołówek, papier,
23.5 x 31.5 cm
sygnowany ołówkiem p.g.: LE TRIOMPHE | DE LA VERDURE | 16 FS [monogram wiązany] 95
Z SERII "THEATRUM VITAE ET MORTIS", 1979 r.
Pastel, wosk na papierze 200 x 150 cm
Sygnowany p.śr. - "Starowieyski / N Y / 1681"
Wystawiany - Obrazy nowojorskie (1979-1981) Franciszka Starowieyskiego, Galeria Piano Nobile, Kraków XI. 1999 r.
akwarela/papier
96x65 cm
akryl, papier, 99 x 64 cm; sygn. p. ś. monogramem wiązanym i dat.: 1692
XVII Teatr Rysowania (Gdańsk), 1692 (1992)
serigrafia, 31/49, 100x70 cm
akryl, olej, płótno,
100 x 81 cm
sygnowany l.g.: JUDITHA | CAPITUMQUE | ST. JOHANNI | 16 FS [monogr. wiąz.] 88 P [w kółku]
akryl, olej, płótno,
100 x 81.5 cm
sygnowany l.śr.: POLYFA- / CIONIZM / 16 FS [monogr. wiąz.] 88 / p [w kółku]
sangwina, pastel na papierze,
70 x 50 cm
sygnowany i datowany l.g.
pastel na papierze, 50 x 70 cm
sygnowany i datowany p.g.
olej, płótno,
146.5 x 116.5 cm
Sygnowany l.g.: CZARNOBYLSCY / JEŹDŹCY / F. B. S. 1690 P (ostatnia litera w kółku)