1 zł
2 600 000 zł

ANDREJCZUK Cezariusz (ur. 1966, Białystok)

WIEDŹMY. (1955)

(Plakat filmowy form. 85,9x58,6 cm, autorstwa Waldemara Świerzego. Twarz wiedźmy z rozczochranymi włosami. Film prod. NRD (oryg. "Hexen"). Reż. H.Spiess. Wyst. L.Blumhagen, H.Triebel, K.Runkehl. Niewielkie naddarcia krawędzi, poza tym stan dobry. Nieczęste)

cena wywoławcza: Wykup abonament

SZKOŁA obmowy. 1953

(Plakat filmowy form. 59,5x86,3 cm, autorstwa Witolda Chmielewskiego. Troje głównych bohaterów w XIX w. strojach. Film radz. (oryg. "Škola zloslovja") adaptacja sztuki R.Sheridana. Reż. A.Room. Wyst. M.Janszin, O.Androwska, A.Ktorow. Bardzo niewielkie naddarcia krawędzi)

PORWANIE. 1953

(Dydo II 277. Plakat filmowy form. 86,5x59,5 cm, autorstwa Juliana Pałki (sygn. "J.P. 53"). Młody mężczyzna prowadzony przez dwóch żandarmów. Film czechosł. (oryg. "Unos"). Reż. J.Kadar, E.Klos. Wyst. J.Dohnal, L.Peąek, J.Mareą. Podklejone przedarcie lewego dolnego narożnika, bardzo niewielkie naddarcia krawędzi, poza tym stan dobry)

NA DWORZE księcia Torki. (1953)

(Plakat filmowy form. 86,3x61,2 cm, autorstwa Witolda Chmielewskiego. Sylwetka głównego bohatera, w tle trzy inne postacie. Film chiński. Reż. Kan Hsuen-Wei. Wyst. Ju Tsun, Pai Ta-Fang. Niewielkie naddarcia górnej części prawej krawędzi, poza tym stan dobry)

MŁODZIEŃCZE lata. 1953

(Plakat filmowy form. 86x59 cm, autorstwa Witolda Chmielewskiego. Elegancki mężczyzna w dojrzałym wieku i dwie młode niewiasty w XIX w. strojach. Film czechosł. (oryg. "Mladá léta"). Reż. V.Krąka. Wyst. E.Cupak, N.Tanska, J.Plachy. Niewielkie zaplamienie, niewielkie naddarcie dolnej krawędzi, mimo to stan dobry)

DOMEK z kart. 1953

(Szemberg 7; Kowalski 16. Plakat filmowy form. 86,2x60,6 cm, autorstwa Adama Bowbelskiego (sygn. "AB 53"). Wojskowa rogatywka, w niej cztery asy. Film pol. Reż. E.Axer. Wyst. T.Białoszczyńska, H.Borowski, H.Bielicka, D.Szaflarska. Poziomy ślad złożenia, niewielkie naddarcia pionowych krawędzi, poza tym stan dobry)

CZŁOWIEK bez jutra. 1952

(Plakat filmowy form. 99x67,5 cm, autorstwa Wiktora Górki. Ubogi mężczyzna spoglądający na luksusowy samochód. Film wł. (oryg. "Molti sogni per la strade"). Reż. M.Camerini. Wyst. A.Magnani, M.Gorotti. Ślady złożenia, naddarcia krawędzi, niewielki ubytek górnych narożników)

NIEMA towaru... 1950

(Plakat propagandowy form. 98,9x69 cm, autorstwa Eryka Lipińskiego. Prywatny sklepikarz odmawia sprzedaży towaru chłopce, robotnikowi i inteligentowi pracującemu ukrywając pod podłogą worki i skrzynie z mąką, kaszą, ryżem, solą, kakao, kawą i herbatą. Niewielkie naddarcia krawędzi. Nieczęste)

ULICA Graniczna. (1949)

(Anonimowy plakat filmowy form. 58,5x85,7 cm. Trzy fotosy z filmu i tekst częściowo wkomponowany w rysunek taśmy filmowej. Film pol. Reż. A.Ford. Wyst. M.Ćwiklińska, T.Fijewski, J.Złotnicki. Ślady złożenia, zaplamienie na odwrocie)

(SCHULZ B.).

Ekslibrisy Brunona Schulza. Łódź 1982. Graf. Pracownia Doświadczalna ZPAP. 8, s. (16). brosz., obw. (Stan bardzo dobry. Wydano 300 egz., ten nr 126. Artykuł wstępny Jerzego Ficowskiego, na wklejkach reprod. 3 prac Schulza oraz 4 ekslibrisów)

PUCIATA-PAWŁOWSKA Jadwiga

Konstanty Laszczka. Życie i twórczość. Siedlce 1980. Muz. Okr. 8, s. 64, (7), ilustr. 199. brosz., obw. (Stan dobry. Monografia pośw. wybitnemu młodopolskiemu rzeźbiarzowi, malarzowi, rektorowi ASP w Krakowie)

PTASIŃSKI Cecyljan

Rzemiosło w Polsce współczesnej. Lublin 1934. Nakł. autora. 8, s. (8), 236. opr. bibliot. ppł. z epoki (Stan dobry. Praca dyr. Izby Rzemieślniczej w Lublinie)

PIĄTKOWSKI Henryk

Album sztuki polskiej. (Wystawa Retrospektywna w Warszawie 1898). Warszawa 1901. Nakł. Druk. P.Laskauera (i in.). folio, s. (4), 192, (2). opr. wsp. pł. z zach. elementów oprawy oryg., obcięcie złoc.

NIEWIADOMSKI Eligjusz

Malarstwo polskie XIX i XX wieku. Warszawa 1926. Wyd. M.Arcta. 8, s. 332, (14), tabl. 16. opr. wsp. pł., fragment okł. oryg. naklejony na oprawę (Brak karty przedtyt., poza tym stan dobry. Liczne ilustr. w tekście i na tabl.)

MOSSAKOWSKA Wanda

Początki fotografii w Warszawie (1839-1863). T.1-2. Warszawa 1994. Inst. Archeologii i Etnologii PAN. 8, s. 343; ilustr. 185. brosz. (Stan bardzo dobry)

MOKŁOWSKI Kazimierz

Sztuka ludowa w Polsce. Cz.1: Dzieje mieszkań ludowych, cz.2: Zabytki sztuki ludowej. Lwów 1903. Nakł. Księg. H.Altenberga. 8, s. (10), 552. opr. wsp. ppł. z zach. okł. brosz. (Otarcia i załamania okł. brosz., poza tym stan dobry. Blisko 400 ilustr. w tekście. Dziwnie nieczęste)

MINICH Marian

Andrzej Grabowski 1833-1886. Jego życie i twórczość. Wrocław 1957. Ossolineum. 8, s. 208, ilustr. 151. opr. oryg. pł. Studia z hist. sztuki, t.6

ŁUKASZEWICZ Piotr

Zrzeszenie artystów plastyków Artes 1929-1935. Wrocław 1975. Ossolineum. 8, s. 197, (2), ilustr. 205. opr. oryg. pł., obw. Studia z hist. sztuki, t.24 (Niewielkie otarcia okł., wewnątrz stan bardzo dobry. Monografia nowatorskiej lwowskiej grupy artystycznej, której członkami był m.in. M.Włodarski, H.Lille, O.Hahn)

ŁOZA Stanisław

Słownik architektów i budowniczych Polaków oraz cudzoziemców w Polsce pracujących. Warszawa 1917. Druk. P.Laskauera. 8, s. (12), 341, (2). brosz.

(oraz) tenże
Suplement do Słownika architektów Polaków oraz cudzoziemców w Polsce pracujących. Warszawa 1918. W.Łazarski. 8, s. (8), 75, (4). brosz. (Okł. nieco nadkruszone, niewielki ubytek dolnego narożnika okł. suplementu, wewnątrz stan dobry. Nieczęste)

LASZCZKA Konstanty

Gawędy z uczniami. Warszawa 1927. Księg. Pol. Tow. Pol. Macierzy Szkolnej. 16d, s. 39. brosz. (Okł. lekko zakurzona, wewnątrz stan dobry)

liczba obiektów: 96