JANIKOWSKI Mieczysław Tadeusz (1912 - 1968)
olej, płótno,
19 x 27.5
na odwrocie na płótnie sygnatura: M. T. Janikowski
na blejtramie nalepka Muzeum Sztuki w Łodzi z wystawy w 1974 roku oraz w kółku cyfra 97
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/drewno,
5,8 x 16 cm
sygn. na odwrocie: `Janikowski`
na odwrocie numery (katalogowe): I.422, 32, 31 (przekreślone)
KOMPOZYCJA, II poł. lat 60. XX w.
olej, płótno,
22 x 16 cm
na odwr. na płótnie sygn.: Janikowski | JMT [monogram wiązany]
na blejtramie napisy: M.Janikowski | 2 Passage de Dantzig, ParisXVe | I. 396; 155 (w ramce, przekreślone)
olej, płótno,
19 x 27.5 cm
olej, płótno
85 x 22 cm;
na odwrocie fragment naklejki z Muzeum Sztuki w Łodzi z datowaniem pracy ok. 1960 i tytułem oraz stempel autorski: M.T. JANIKOWSKI
olej/płótno
38 x 46 cm
na odwrocie na blejtramie nr 100 oraz napis: `DAR Mec. JANIKOWSKIEGO / Z KRAKOWA`
na odwrocie naklejka wystawowa Muzeum Sztuki w Łodzi z wystawy w 1974 r.
olej, płótno,
26.5 x 45 cm
na odwr. na płótnie napis autorski: M.T.Janikowski | 1955 Na krośnie oznaczenia numerowe: I.225 i 136. (przekreślone) oraz nalepka: 136 (przekreślone) | 27 x 45 - 1955
olej/płótno,
65 x 82 cm
sygn. i opisany na odwrocie: `M. T. Janikowski / I.290. M.T. JANIKOWSKI` oraz naklejka Muzeum Sztuki w Łodzi z 1974 r.
olej na płótnie, 100 x 70 cm,
na odwrocie numer i pieczątka autora: "MT JANIKOWSKI".
Z kolekcji rodziny artysty.
olej na płótnie, 82 x 82 cm,
na odwrocie pieczęć autora "MT JANIKOWSKI" oraz numer I - 153 i I - 200"
olej/płótno,
22 x 16 cm
sygn. na odwrocie: `M. Janikowski`, na blejtramie nalepka transportowa z Paryża do Kolonii
Wyst.: Galerie Gmurzynska - Bargera, Kolonia 1972.
olej, płótno, 65 x 80,5 cm;
na odwrocie nalepka z wystawy w Muzeum Sztuki
w Łodzi z 1974 r.;
na blejtramie napis: I 290 M.T. Janikowski; sygnatura powtórzona na płótnie: M.T. Janikowski
olej/sklejka, wym.: 43,5 x 38 cm
sygn. l.d. : M. Janikowski. Na odwrocie napis ołówkiem: Janikowski Mieczysław / 15/X 37 / Kraków ulica (zaułek) na Gródku
TRZY KOMPOZYCJE, lata 60.XX w.
olej, płyta pilś., drewno
na odwrocie na płycie stempel: M.T.JANIKOWSKI
na odwrocie na płycie napis: Janikowski
39.8 x 23.5 cm
olej, płótno, wym.: 36 x 44 cm,
sygn. na odwrocie "Znak" - M. Janikowski 1961"
olej/płótno, 16 x 22,5 cm
sygnowany na odwrocie: `M. Janikowski`
na odwrocie nalepka transportowa z Paryża
olej/płótno, 55,5 x 28,5 cm
sygnowany na odwrocie: `M. T. Janikowski`
na odwrocie nalepka wystawowa z 1974 r. z opisem
akryl, płótno, 90 x 77 cm;
na odwrocie, na blejtramie pieczątka MT JANIKOWSKI oraz nr 162 i nalepki