ZAKRZEWSKI Władysław (1903-1944)
Biblioteka Jagiellońska [Dziedziniec Collegium Maius]
Miedzioryt;
wym.: 223 x 215 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski; l.d. tytuł.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Akwaforta;
wym.: 150 x 115 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski; l.d. tytuł i technika.
Ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim.
Miedzioryt. B. r. (193?). Wym.: 21,5 × 15 cm (w ramie za szkłem: 40 × 29,5 cm). Grafika sygn. na płycie "Ryt. Zakrzewski" i ołówkiem: "Ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim; Zakrzewski".
Otarcia ramy. Stan dobry.
Kraków. Biblioteka Jagiellońska.
Miedzioryt. B. r. (193?). Wym.: 21,6 × 21,2 cm (w ramie za szkłem: 38 × 35 cm). Grafika sygn. na płycie "Z" i ołówkiem: "Kraków. Biblioteka Jagiellońska; Zakrzewski".
Stan dobry.
Dwie współoprawne grafiki - Belweder i Pomnik Jana III Sobieskiego
akwaforta/papier,
13,5 x 17 cm i 8 x 6 cm (w świetle passe - partout)
grafika `Belweder` sygnowana p. d.: `W. Zakrzewski`
Teka 40 reprodukcji grafik polskich artystów, 1948 r.
Pałac Łazienkowski, ok. 1930 dwie akwaforty we wspólnej oprawie
:1.) Widok na elewację frontową;
19 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
2.) Jan III Sobieski;
8,4 x 6,1 cm (w świetle oprawy)];
sygn. p. d.: WłZakrzewski (ołówkiem poniżej obrazu),
oraz tytuł autorski l. d.: Pałac Łazienkowski /akwaforta/
Kraków - Wawel od strony Wisły
Miedzioryt;
wym.: 232 x 294 mm;
sygn. oł. p.d.: Wł. Zakrzewski, tyt. l.d.
Akwaforta;
24,3 x 29,5 cm
Sygnowana l.d.: ołówkiem Lwów Stan zachowania: po konserwacji.
Akwaforta; wym.: 200 x 285 mm; sygn. oł. p.d.: Zakrz oraz na pł. l.d.: Zakrzewski 1933.
(poniżej głównej komp. mniejsza grafika przedstawiająca portal jednej z kamienic)Akwaforta; wym. głównej komp.: 173 x 232 mm (pl.: 213 x 290), dolnej komp.: 60 x 45 mm, główna komp. sygn. oł. p.d.: Wł. Zakrzewski.
Widok na Kościół Mariacki w Krakowie
olej, tektura,
50 x 40 cm
sygn. l. d.: Zakrz
Olej, płótno,
88,5 x 88,5 cm,
sygn. p.d.: Z. Zakrzewski
Kraków. Kościół Mariacki, lata 30.
Akwaforta podkolorowana;
wym.: 158 x 118 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski. Grafika z teki "Kraków" [b.d.]. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 640.
Akwaforta podkolorowana;
wym.: 100 x 150 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d.: Kraków. Grafika z teki "Kraków" [b.d.]. Lit.:
M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", W-wa 1994, poz. 640.
Akwaforta;
wym.: 178 x 275 mm;
sygn. oł. p.d.: Wł. Zakrzewski; l.d.: Na okręcie (akwaforta). Grafika z "Teka morska" [b.d.]. Lit.:
M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", W-wa 1994, poz. 638.
akwarela, ołówek,
24 x 33 cm
sygn. ołówkiem p.d.: Zakrzewski / 1935.
Na odwrocie dedykacja atramentem z 1961.
Akwaforta barwna;
wym.: 235 x 265 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d.: tytuł. Grafika z teki "Śląsk w miedziorytach", Katowice 1937. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 634.
Kraków. Kościół Mariacki po zburzeniu Wikarówki, ok. 1931
Miedzioryt;
wym.: 335 x 256 mm;
sygn. i tytułowany oł. od l.d.: Kraków. Kościół Mariacki po zburzeniu Wikarówki (miedzioryt) ryt. Zakrzewski; sygn. pł. p.d.: ryt. Zakrzewski.
olej, płótno,
65 x 92 cm;
sygn. i dat: W. ZAKRZEWSKI 1968;