WANIEK Eugeniusz (1906 - 2009)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Widok z Małego Rynku na wieże Kościoła Mariackiego
Tusz, papier,
29,9 x 18 cm,
sygn. p.d.: EW 950
tusz/papier,
40 x 30 cm
sygn i dat. p.d. E. Waniek, Paris `71
tusz, papier,
41 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. po środku: E. Waniek oraz p. d. napis: Paris;
na odwrocie napis: Paris / Place de la Concorde / E. Waniek
akwarela, tusz, papier,
l. d. napis: Bydgoszcz
tusz, flamaster, papier, 31,5 x 15,5 cm;
sygn. p. d.: Kraków / e.w.
tusz, papier, 30,5 x 20,5 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi u dołu: 70 e. waniek
olej, płótno, 41 x 30,5 cm;
sygn. p.d.: e. Waniek; na odwrocie napis na płótnie: E. Waniek / 88 oraz nr
170/88/G1 (?); oraz napis na krośnie malarskim: "m.n. z damami" E. Waniek / 88
tusz, papier,
29 x 23,8 cm;
sygn. l. d.: Waniek E. 47;
Na odwrocie nalepka wystawowa ZZPAP w Krakowie z tytułem: Nad Wisłą
olej/sklejka,
89 x 54,5 cm
sygnowany p. d.: `E. WANIEK`
ODWROCIE: tytuł autorski oraz data
akwarela, papier, 22,8 x 13,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: e.w. 86.
Widok na kościół Mariacki w Krakowie
od strony Małego Rynku;
piórko, tusz brązowy na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 30 x 18,5 cm;
sygn. p. d.: ew / 950
sygn., dat. p.d. akwarela, papier
26x16.5 (w świetle passe-partout)
26.5x18.3 (w świetle passe-partout)
Drzeworytnik (A. Majcher), 1935
Sucha igła; wym. 190 x 170 mm; sygn. oł. p.d.: E. Waniek, oł. l.d.: sucha igła 1935.
Akwaforta; wym. 173 x 170 mm; sygn. oł. p.d.: Waniek Eug, oł. l.d.: 1935. Stan zach.: zakwaszenia.
Akwaforta; wym. 178 x 132 mm; sygn. oł. p.d.: E. Waniek 1935.
Akwaforta; wym. 164 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: E. Waniek, oł. l.d.: akwaforta 1935.
Sucha igła; wym. komp.: 170 x 125 mm; sygn. p.d.: E. Waniek 34 r.