JAHL Władysław (Jaroslaw 1886 - 1953 Paryż)
Bitwa pod Las Navas de Tolosa, ok. 1935
olej, tektura; 26 x 43,5 cm;
sygn. p. d.: Jahl
Na odwrocie napis autorski : Las Navas de Tolosa (ołówkiem) / Jahl
cena wywoławcza: Wykup abonament
Teka 14 akwafort ze wstępem Serge`a Moreux; wym. planszy: 380 x 280 mm; sygn. oł. p.d.: Jahl. Edycja Charles Sapoulin. Odbito łącznie 130 egzemplarzy, oferowany egzemplarz VI/XV nie był przeznaczony do sprzedaży. Całość w oryginalnej półpłóciennej tece. Stan zachow.: bardzo dobry.
Don Quichotte, 1951 (il. s. 44)
Teka akwafort (suite d’eaux-fortes originales de Jahl, presentee par Jean Cassou, Paris 1951); wyd. Editions Jeanne Catel; [4], s. nlb 10, VI, nlb. 84; 4 akwaforty w tekście; 18 akwafort całostronicowych (wym. odb. płyty: 195 x 150 mm); egz. 58/120; odbity na welinie de lane; sygn. oł.; karty i grafiki w bardzo dobrym stanie. Całość w luksusowej, skórzanej tece.
Teka akwafort (suite d`eaux-fortes originales de Jahl, presentee par Jean Cassou, Paris 1951); wyd. Editions Jeanne Catel; [4], s. nlb 10, VI, nlb. 84; 4 akwaforty w tekście; 18 akwafort całostronicowych (wym. odb. płyty: 195 x 150 mm); egz. 58/120; odbity na welinie de lane; sygn. oł.; karty i grafiki w bardzo dobrym stanie. Całość w luksusowej, skórzanej tece.
olej, płótno naklejone na sklejkę, 16,7 x 26,5 cm;
sygn. p. d.: JAHL
Teka akwafort (suite d`eaux-fortes originales de Jahl, presentee par Jean Cassou, Paris 1951); wyd. Editions Jeanne Catel; [4], s. nlb 10, VI, nlb. 84; 4 akwaforty w tekście; 18 akwafort całostronicowych (wym. odb. płyty: 195 x 150 mm); egz. 58/120; odbity na welinie de lane;
sygn. oł. Stan zach.: oprawa broszurowa, zachowane oryginalne okładki, papierowy grzbiet z ubytkami; karty i grafiki w bardzo dobrym stanie.
Olej / tektura
Sygnowany p.d. Powtórnie sygnowany i zatytułowany po hiszpańsku na odwrocie
15 x 22,5 cm
Olej / płótno
Sygnowany p.d.
38 x 46 cm
Złożenie do grobu, lata 40. XX wieku
Akwaforta; wym.: 278 x 2 10 mm; sygn. oł. p.d. Jahl, l.d. II etap B 1/3.
Ukrzyżowanie, lata 40. XX wieku
Akwaforta; wym.: 278 x 2 10 mm, sygn. oł. p.d.: Jahl. Grafika z cyklu Pasja wg Św. Mateusza.
olej, płótno
49,5 x 65 cm;
sygn p. d.: Jahl
na odwrocie powtórzona sygnaturta