KALISZCZAK Zbigniew (1903 - 1985)
Tusz, papier naklejony na karton; 9,5 x 16 cm
Sygnowany l.d.: ZKaliszczak | 1932
cena wywoławcza: Wykup abonament
Tusz, papier naklejony na karton; 19 x 12 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: ZKaliszczak | 1932
ULICA ZAMKOWA W WILNIE, ok. 1930
Sangwina, papier naklejony na karton; 11,5 x 9,5 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: ZKaliszczak
Czarna kredka, papier; 17 x 10,5 cm
Sygnowany p.d.: Z.K. | 19.7. | 1921; niżej długopisem: Witek
Ołówek, papier; 16,5 x 10,5 cm
Sygnowany p.d.: (...) 1921 | Radom
sucha igła na tekturze,
14,5 x 15,8 cm,
sygnowana na płycie p.d. "V 19KZ31 R",
oraz ołówkiem pod płytą "Z Kaliszczak 1931".
Z teki "Wilno"
akwarela, tusz,
29,8 x 23,3 cm w świetle ramy,
sygnowana p.d. "ZKaliszczak"
akwarela, tusz,
sygnowana p.d. "ZKaliszczak"
Grafik wileński, autor teki ?Wilno?"; po wojnie na Wybrzeżu.
akwarela, ołowek, papier, 24 x 21 cm;
sygn. p. d.: Z. Kaliszczak 1926./ Wilno
piórko, tusz, kredka, ołówek, papier, 30 x 23,4 cm;
sygn. p. d.: Lipsk/ 19 ZK 32
akwarela, tusz,29,8 x 23,3 cm sygnowana p. d. "ZKaliszczak"