JAKUBOWSKI Stanisław (1885 - 1964)
Teka prasłowiańskich motywów architektonicznych.
Dwadzieścia siedem drzeworytów rysował i rytował...;
Kraków 1923. Nakł. Ks. "Orbis"; 33 cm; 27 drzeworytów.
Drzeworyty w kolorze czarnym, niebieskim i brązowym. Tekst w języku polskim, francuskim i angielskim.
Oryginalna okładka broszurowa, niewielkie zagięcia, Stan b. dobry.
Ciekawa prezentacja warunków w jakich mieszkali nasi praprzodkowie.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Kraków 1933; nakład 3000 egz.
z odręcznym (w ołówku) podpisem autora;
35 x 28,5 cm, 21 tablic w drzeworycie oraz liczne drzeworyty w tekście - łącznie 132 drzeworyty oraz opisy życia każdego bożka po polsku, angielsku i francusku. Stan: okładka luzem, podarta, środek - dobry.
Prasłowiańskie motywy architektoniczne
Dwadzieściasiedem [!] drzeworytów, 1923; Teka drzeworytów; wyd. Orbis, Kraków 1923; 4 [wym. plansz: 320 x 240 mm), s. [7], tabl. 20. brosz.; strona tytułowa oraz komentarze w jęz. polskim, ang. i fr.; grafiki sygn. na planszach synglem z motywem stylizowanej swastyki. Lit. M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 271.
Akwaforta, akwatinta;
wym.: 250 x 265 mm;
sygn. oł.: St. Jakubowski. Poniżej imieninowa dedykacja autorska z 13 XI 1929 dla przyjaciela, wybitnego filatelisty, Stanisława Miksteina.
Drzeworyt;
wym. planszy: 295 x 210 mm;
sygn. pł. p.d.: Stanisław Jakubowski, l.d.: Chrystus w kapliczce / drzeworyt.
Drzeworyt;
wym. planszy: 295 x 210 mm;
sygn. pł. p.d.: Stanisław Jakubowski, l.d.: Cud w kapliczce / drzeworyt.
Drzeworyt;
wym. planszy: 295 x 210 mm;
sygn. pł. p.d.: Stanisław Jakubowski, l.d.: Kapliczka / drzeworyt.
Litografia barwna;
34 x 9,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany ołówkiem p.d.: St. Jakubowski
KOŚCIÓŁ ŚW. ANDRZEJA W KRAKOWIE
Akwaforta;
12 x 10,5 cm (odcisk płyty)
Akwaforta;
wym.: 210 x 173 mm;
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski, l.d.: kwasoryt.
Drzeworyt barwny;
wym.: 245 x 244 mm;
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski; w l.d. rogu monogram wiązany.
Akwaforta, akwatinta;
wym.: 250 x 265 mm;
sygn. oł.: St. Jakubowski. Poniżej dedykacja autorska z 13 XI 1929.
Motywy prasłowiańskie, lata 20.
Zespół 5 akwafort; śr.
wym.: 60 x 40 mm;
sygn. oł.: St. Jakubowski; w obrębie komp. monogram wiązany.
Akwaforta;
wym.: 150 x 236 mm;
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski; po lewej dedykacja autorska. Grafika z teki "Kraków w 20 kwasorytach", Kraków 1934.
Drzeworyt;
wym.: 275 x 190 mm;
sygn. oł.: St. Jakubowski (na papierowym podkładzie); w l.g. rogu monogram wiązany.
Drzeworyt barwny;
wym.: 120 x 113 mm;
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski; w p.g. rogu monogram wiązany.
Drzeworyt;
wym.: 190 x 224 mm;
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski (na podkładzie papierowym); w l. g. rogu monogram wiązany.
Drzeworyt;
wym.: 250 x 190 mm;
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski; w l.g. rogu: monogram wiązany.
Drzeworyt na bibule;
wym.: 203 x 305 mm;
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski; poniżej dedykacja autorska, dat. 12 XI 938.
Drzeworyt;
wym.: 128 x 138 mm;
sygn. p.d.: St. Jakubowski 10/II 1924; l.d.: II Zaklęty dwór; w l. d. rogu monogram wiązany.