BOROWSKI Wacław (Łódź 1885 - Łódź 1954)
sygn. p.d.
pastel, ołówek, papier
27x36.5 (w świetle passe-partout )
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno, 85,3 x 74 cm;
sygn. l. g.: W. Borowski 1906
(po konserwacji), Wczesna praca artysty utrzymana w duchu Młodej Polski
technika mieszana, karton
56,5 x 46,5 cm w świetle passe-partout
sygn. śr. d. dedykacja: Ludwisiowi - obrońcy Ksantypy Wacł. Borowski 1948.
pastel, ołówek, gwasz, papier
47 x 40,5 cm
sygn. p.d. WBorowski
pastel, ołówek, gwasz, papier
47 x 40,5 cm
sygn. p.d. WBorowski
tusz lawowany, akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 19 x 13 cm,
sygn. p. d.: W. B.
pastel, ołówek/papier,
27 x 32,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `W. Borowski`
Akwarela, papier; 22 x 26,5 cm
Sygnowany p. d.: W. Borowski
litografia, papier, wymiary w świetle ramy: 32 x 39 cm
sygn. l.d.: [ołówkiem]: WBorowski
olej, tektura, 24 x 36 cm
sygn. i dat. na odwrociu: 25.10.1925 / W Borowski
Pieśń I Zaraza. Gniew (tytuł roboczy - Strzelec)
pastel, papier
55,5 x 44 cm
Pieśń VIII Przerwana bitwa (tytuł roboczy - Uczta)
pastel, papier
55,5 x 44 cm
Pieśń VI Pożegnanie Hektora z Andromechą (tytuł roboczy - Rodzina)
pastel, papier
55,5 x 44 cm
sygnowany p.d.
pastel, papier
49.3x35
olej/płótno, 93 x 75 cm
sygnowany l. d.: `W. Borowski`
Obraz posiada opinię Adama Konopackiego.
pastel roztarty i wcierany w papier, ołówek,
46 x 33 cm
sygnowany p.d.: WBorow (inicjały wiązane)
olej, płótno, 94,3 x 75,4
sygn. l. d.: W. Borowski
litografia barwna, papier,
55 x 40 cm
sygnowany ołówkiem l.d.: WBorowski (inicjały wiązane)
olej, płótno,
116 x 96 cm
sygnowany l.d.: W Borowski