JABŁCZYŃSKI Feliks (1865-1928)
Warszawa. Zamek królewski, 1920
Ceratoryt kolorowany;
wym.: 210 x 177 mm (plansza: 254 x 214 mm);
sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński 920, p.d. tytuł.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Litografia kredką;
wym.: 305 x 413 mm;
sygn. oł. l.d.: FJabłczyński 922; l.d. tytuł.
Ceratoryt ręcznie kolorowany;
wym.: 250 x 342 mm;
sygn. oł. l.d.: FJabłczyński 921; p.d. tytuł.
Ceratoryt ręcznie kolorowany;
wym.: 356 x 252 mm;
sygn. oł. l.d.: FJabłczyński 920, p.d. tytuł.
Akwaforta, akwatinta, sucha igła; wym. 335 x 230 mm;
sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński, p.d. tytuł (napis zatarty).
Akwaforta, akwatinta, sucha igła; wym. 230 x 150 mm;
sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński, Rzym 910. Lit.: Katalog wystawy "Fin de siecle. Polnische Graphik 1890-1916", Düsseldorf 1998, s. 59, poz. 8.
grafika - technika własna/papier,
40 x 28 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l. d.: `F Jabłczyński`, p. d.: `Stare Miasto Warszawy`
24,5 x 34,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l. d.: `F Jabłczyński`, p. d. `Plac Zamkowy`
43 x 31 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l. d.: `F Jabłczyński`, p. d.: `Ratusz w Poznaniu`
Widok na kościół św. Anny od strony Mari
litografia, papier,
73 x 55 cm;
sygn. l. d.: 1916/ XIX/ FJabłczyński (ołówkiem);
z cyklu "Warszawa" liczącego 22 litografie, praca numer 19.
Wieza koscioła Najświętszej Marii Panny w Nowym Mieście
litografia, papier,
74 x 55,5 cm
sygn. p. d,: 1915/ II/ Fjabłczyński
z cyklu "Warszawa" liczącego 22 litografie, praca numer 2.
litografia, papier,
73,5 x 56 cm;
sygn l. d.: 1915/ VII/ Fjabłczyński
z cyklu "Warszawa" liczącego 22 litografie, praca numer 7.
Tektografia kolorowana, kreda, tempera; wym.: 435 x 325 mm; sygn. oł. l.d.: Feliks Jabłczyński 922, p.d.: Kościół św. Katarzyny (błędny opis artysty).
Ceratoryt kolorowany; wym.: 190 x 155 mm; sygn. i dat. oł. l.d.: F. Jabłczyński 919, p.d. oł.: StareMiasto.
Ceratoryt kolorowany; wym.: 105 x 100 mm; sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński, p.d. oł.: Kam. Baryczków.
Akwaforta; wym.: 355 x 255 mm; sygn. oł. p.d.: F. Jabłczyński Bigallo Florencja 10.
litografia, papier,
73 x 55 cm;
litografia, papier,
74 x 55,5 cm
litografia, papier,
73,5 x 56 cm;
Warszawa. Placyk Kanonia, 1920
Ceratoryt;
wym.: 137 x 173 mm;
sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński 920, p.d.: Kanonja.