CHRZANOWSKI Antoni (1905-2000)
GRÓB WIELKIEGO RABINA (CMENTARZ PRZY UL. SZEROKIEJ) 1967
Ołówek, karton; 29,5 x 39 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p. d. Antoni Chrzanowski | Kraków VIII. 1967 |
l. d.: Grobowiec Wielkiego Rabina
cena wywoławcza: Wykup abonament
BÓŻNICA CMENTARNA PRZY UL. SZEROKIEJ NA KAZIMIERZU W KRAKOWIE, 1967
Sygnowany p. d.: Antoni Chrzanowski | Kraków 14. VII. 1967 | l. d.: VII | ołówek
Na odwrocie: Wysłany: 1) Muzeum Historyczne Krakowa (Zachęta) I 1973
2) Kossakowka - 1 II - 3 III 73
FRAGMENT CMENTARZA ŻYDOWSKIEGO PRZY UL. SZEROKIEJ W KRAKOWIE, 1967
Ołówek, karton; 39 x 29,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p. d.: Antoni Chrzanowski | Kraków 8. VII. 1967
Na odwrocie napis: Fragment Cmentarza Żydowskiego | przy ulicy Szerokiej w Krakowie wraz | z murem w który wmurowano zniszczone | pomniki nagrobne, oraz dom "Estery"
ULICA JAKUBA Z BOŻNICĄ NA KAZIMIERZU W KRAKOWIE, 1967
Sygnowany p. d.: Antoni Chrzanowski | Kraków VIII. 1967 | l. d.: Ulica Jakuba
Na odwrocie napis: Wystawy: 1) "Feniks" 2) Kossakowka 3) Muzeum Historyczne w Krakowie 4) Lyon (Francja) | Wystawa w Lyonie
ZAUŁEK NA KAZIMIERZU W KRAKOWIE
Olej, płótno; 71 x 60 cm
Sygnowany l. d.: Antoni Chrzanowski | Zaułek na Kazimierzu w Krakowie
CMENTARZ REMO NA KAZIMIERZU W KRAKOWIE, 1990
Olej, płótno; 60 x 70 cm
Sygnowany l. d.: Antoni Chrzanowski 1990 |
Kraków - Kazimierz - Cmentarz "Remo"
rysunek na papierze, wym.: 58 x 42,5 cm,
sygn. p.d.: Chrzanowski Antoni 1948/ VIII "Obidowa"
Wnętrze kościoła Mariackiego w Krakowie
rysunek, węgiel, kredka, wym.: 49 x 37 cm,
sygn. l.d.: A. Chrzanowski 1938
akwarela na papierze, wym.: 38 x 31 cm,
sygn. p.d.: Antoni Chrzanowski 1942 Kraków - "Skałka"
akwarela na papierze, wym.: 31 x 41 cm,
sygn. l.d.: A. Chrzanowski (1)938 Kraków
Witraż z kościoła o.o. Franciszkanów
akwarela na papierze, wym.: 58,5 x 48 cm,
sygn. l.d.: Antoni Chrzanowski 1943 Kraków
akwarela, karton, 56 x 78 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Antoni Chrzanowski - 1947 / Kraków (ołówkiem)
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
19,2 x 43 cm, (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Chrzanowski 1940 (?)
Akwarela, papier; 49,5 x 72 cm w świetle oprawy
Sygnowany p. d.: Antoni Chrzanowski | Kraków 944
KOŚCIÓŁ W LIPNICY MUROWANEJ, 1939
Pastel, papier; 34,5 x 49 cm
Sygnowany l. d.: A. Chrzanowski 1939 | Lipnica Murowana
olej/płótno, 80 x 65 cm
sygnowany i datowany l. d.: `ANTONI CHRZANOWSKI | Dębno 1975`
KOŚCIÓŁ P. W. ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W DĘBNIE PODHALAŃSKIM, 1966
Akwarela, papier;
73 x 55 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l. d.: Antoni Chrzanowski | Dębno VIII. 1966
akwarela, papier,
29,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: A. Chrzanowski 939 / Rojbrat
akwarela, papier, wym.: 84 x 62, 5 cm
sygn. p.d.: Antoni Chrzanowski 1947 Kraków
akwarela, papier, wym.: 47 x 69 cm
sygn. p.d.: A. Chrzanowski Lusina (1)942