KIERZKOWSKI Bronisław (1924-1993)
olej/płótno, 120 x 95 cm
sygnowany i datowany p.d.: `B. KIERZKOWSKI | 1961`
sygnowany i opisany na odwrociu: `120 x 95 cm | KIERZKOWSKI | BRONISŁAW` oraz napis: `KOMPOZYCJA NR 3`
Estymacja: 25 000 - 35 000
cena wywoławcza: Wykup abonament
Tempera, karton; wym.: 20 x 20 cm; sygn. p.d.: Kierzkowski. Podobna praca znalazła się w tece "Konfrontacje 1960-1975", wydanej w Galerii Sztuki Współczesnej "Zapiecek", Warszawa 1975.
Bez tytułu - z teki Konfrontacje
gwasz/czarny papier, 20 x 20 cm
sygnowany p.d.: `KIERZKOWSKI (stempel)
Estymacja: 1 200 - 1 800 zł
technika własna/papier, 21,2 x 20,9 cm
sygnowany p.d.: `B. Kierzkowski`
Estymacja: 1 200 - 2 000 zł
olej, płótno; 100 x 80 cm
Sygn i opisany na odwrocie: KIERZKOWSKI K.F 50/ 1985
estymacja: 25000 - 30000 zł
Kompozycja nr 61, lata 60. XX w.
technika własna;
47 x 58 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie wtórnie opisany: B. KIERZKOWSKI / 1985 oraz numer 61 (w kółku)
technika własna (akwarela, tusz, świeca) tektura;
21 x 21 cm;
sygn. p. d.: B. Kierzkowski
Na odwrocie nalepka z informacją o pracy
Bibl.: oprac. Anna Kroplewska-Gajewska, Kolekcja Pakoska. Sztuka Polska, Toruń 2012, Katalog wystawy, Muzeum Okręgowe
w Toruniu 26 kwietnia - 1 września 2013.
gwasz/papier, 53,3 x 47,8 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany śr.d.: `1961. BKierzkowski`
na odwrociu naklejka Agra-Art
Estymacja: 3 500 - 4 500
Technika: olej/płótno
Wymiary: 100x80 cm
Sygnatura: na odwrocie
Data powstania: 1985 r.
tempera/karton, 20 x 19,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany p.d.: `Kierzkowski`
Estymacja: 800 - 2 000 zł
Kompozycja abstrakcyjna KF 51, 1976 r.
olej/tektura, 96 x 66 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Kierzkowski | 1976 | KF 51`
Estymacja: 20 000 - 22 000 zł
gwasz, papier czarny naklejony na deskę; 20 x 20 cm;
sygn. p. d.: KIERZKOWSKI (stempel)
Na odwrocie napisy: konfrontacje 1960-1975 r./ oprawa w/g projektu / H. Stażewskiego / aut. Bronisław Kierzkowski oraz stempel Galeria VAVA / PL
Kościuszki /17-307 Mielnik
gwasz, papier czarny naklejony na deskę;
20 x 20 cm;
Na odwrocie napisy: konfrontacje 1960-1975 r./ oprawa w/g projektu / H. Stażewskiego / aut. Bronisław Kierzkowski oraz stempel Galeria VAVA / PL Kościuszki /17-307 Mielnik
olej/płótno, 70 x 80 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `B. Kierzkowski | 1985 | 80 x 70`
Estymacja: 24 000 - 38 000
akwarela, tusz/papier, 21 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `B. Kierzkowski`
Estymacja: 1 300 - 1 600
akryl, tektura, 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: B. Kierzkowski;
opisany na odwrocie: Bronisław / KIERZKOWSKI
/ 1978 / 100 x 70 cm / "Faktura NR 18/78"
gips, metal, papier, drewno,
70,5 x 41 cm;
opis na odwrociu: Kierzkowski/ 1985/ 44 (w kółku)
ze spuścizny po artyście