MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/sklejka, 100,5 x 120,5 cm
sygnowany l.d.: 'Rafał Malczewski'
na odwrociu fragmentarycznie zachowana nalepka TZSP w Warszawie z tytułem autorskim
cena wywoławcza: Wykup abonament
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 37,5 x 55 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: R.Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, węgiel, tektura
38 x 55,5 cm
na odwrocie tuszem napis: 313.
własność artysty, następnie jego rodziny - Zofii Mikuckiej-Malczewskiej i Barbary Lorenc - w Kanadzie.
* do wylicytowanej ceny doliczona zostanie opłata organizacyjna (Premium) w wys. 26 % (VAT, droit de suite i podatek graniczny - 8%).
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
na odwrocie: Szkic pejzażu brazylijskiego
akwarela, papier
51 x 68,5 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
na odwrocie w l.g. narożniku napis ołówkiem: 61;
na szkicu w partii nieba, po prawej napis węglem: 352.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
gwasz, tempera, tektura70,5 x 56 cm
sygn. p.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, tektura; 25 x 30 cm;
sygn. p. d.: Rafał Malczewski
Praca prezentowana na wystawach: Jacek i Rafał Malczewscy, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, 17.03 - 31.07.2012 r. oraz Jacek i Rafał Malczewscy, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, 25.03 - 04.09.2011 r. (tu datowany na ok. 1955)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, ołówek/papier, 38 x 55,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany p.d.: 'Rafał Malczewski'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, płótno
69,5 x 99,5 cm
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
Na odwrocie nalepka ze stemplem Miejskiego Konserwatora Zabytków przy Prezydium Rady Narodowej miasta Krakowa potwierdzająca zgodę na wywóz obrazu za granicę; na nalepce odręcznie, atramentem: - data: 30. VII 65; - nr zezwolenia: 367/65; - nieczytelny podpis.
Ponadto różne napisy na płótnie: 27 x 39 | 2931 | [.] # 145-62-3 | Strech[..]
* do wylicytowanej ceny doliczona zostanie opłata organizacyjna w wys. 26 %
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
SAMOTNY DOM MIĘDZY DRZEWAMI, lata 1945-1950
akwarela, papier
37,5 x 54,5 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, tektura
70 x 88 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
Na odwrocie szkic czarną kredką lub ołówkiem: martwa natura z kwiatami w wazonie.
Napis tuszem: 403
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/tektura, 46,8 x 57,8 cm
na odwrociu napis kredką: 'Bibuła | Arkusz 25 (?)'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, płótno, 89 x 59 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 38 x 55,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'R. Malczewski'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, gwasz/papier, 50 x 70 cm (w świetle passe-partout)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/płótno, 94 x 74 cm
sygnowany i datowany l.d: 'Rafał Malczewski 56'
POCHODZENIE
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 54 x 36 cm;
sygn. p. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, ołówek/papier, 41 x 57,5 cm
sygnowany i opisany p.d. 'Kochanej buzusi Rafał Malczewski | 24 grudnia | Kochanej (?)'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 31 x 23 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Rafał Malczewski | Rio - 1944'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 35,5 x 50,5 cm