1 zł
2 600 000 zł

ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)

PEJZAŻ 9/79, 1979

akryl, płótno
116,3 x 90 cm
sygn. l.d.: RAJMUND ZIEMSKI 79.
na odwr. na płótnie: RAJMUND ZIEMSKI | PEJZAŻ 9/79 | 115 x 90
na śr. listwie krosna resztki nalepki

Pochodzenie: obraz zakupiony w Warszawie w 1981 roku, znajdował się następnie przez wiele lat w prywatnej kolekcji w Kalifornii (USA).

cena wywoławcza: Wykup abonament

ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)

PEJZAŻ Z KROWĄ, 1954

olej, płótno
50 x 69,5 cm
sygn. l.d.: R. Ziemski | 54

ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)

Kompozycja, 1965 r.

akwarela, gwasz, tusz/papier, 63 x 46 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: '14-I-1965 | RAJMUND ZIEMSKI'

ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)

Sowa, 1957

olej, płótno, 61×80 cm
sygnowany p.g. "Ziemski 57"

ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)

Pejzaż 32/62, 1962 r.

olej/płótno, 124 x 44,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Ziemski 62'
opisany na odrociu: 'RAJMUND ZIEMSKI | PEJZAŻ 35/62 | 128 x 45 | 1962'

- kolekcja Gigi Guggenheim
- Dom Aukcyjny Polswiss Art, Warszawa, 2011

ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)

Bez tytułu, 1963 r.

technika mieszana/papier, 62 x 42 cm
na odwrociu opisany: 'Rajmund | Ziemski | 1963'

ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)

technika mieszana/papier, 33 x 46 cm

ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)

19-IX-61, 1961 r.

gwasz/tektura, 100 x 69 cm
sygnowany i datowany u dołu: 'R. ZIEMSKI 19-IX-61'

ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)

Kompozycja, 1964

tusz, akwarela, gwasz, papier; 61,5 x 37,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: RAJMUND ZIEMSKI, p. d. dat.: 16-V-64

ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)

Pejzaż 15/65, 1965 r.

olej/płótno, 150 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'ZIEMSKI | 65'
opisany na odwrociu: 'RAJMUND ZIEMSKI | PEJZAŻ 15/65 | 150 x 100 | 1965'
na odwrociu, na blejtramie naklejka z wywozowa z DESY z nmerem '38' i destynacją: 'WASHINGTON GALLERY OF ART', a także naklejka z numerem '258' i wymiarami obrazu
- Washington Gallery of Art

ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)

PEJZAŻ 2/80, 1980

olej, płótno
116 x 81 cm
sygn. l.d.: RAJMUND ZIEMSKI [ sygnatura zatarta]
sygn. na odwrocie na płótnie l.g.: RAJMUND ZIEMSKI | PEJZAŻ 2/80 | 116 X 81

ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)

Kompozycja, 1974

olej/ceramika, wys.: 4,5 cm, śr.:36,5 cm
sygnowany u dołu: 'R.ZIEMSKI 74'

ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)

Pejzaż 26/76, 1976 r.

akryl/płótno, 99,5 x 72,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'RAJMUND ZIEMSKI | 76.'
na odwrociu: 'RAJMUND ZIEMSKI | PEJZAŻ 26/76 | 100X73'

ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)

ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)

9-VI-60, 1960 r.

akwarela, tusz/papier, 70 x 100 cm
datowany p.d.: '9-VI-60'

ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)

Pejzaż 3/64, 1964 r.

olej/płótno, 80 x 65 cm
sygnowany p.d.: 'R. ZIEMSKI 64'
opisany na odwrociu: 'RAJMUND ZIEMSKI | PEJZAŻ 3/64 | 80 x 65'

ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)

Pejzaż 35/62, 1962 r.

olej/płótno, 124 x 44,5 cm
sygnowany p.d.: 'ZIEMSKI | 62'
opisany na odwrociu: 'RAJMUND ZIEMSKI | PEJZAŻ 35/62 | 125 X 45 | 1962'

ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)

Pejzaż 50/77, 1977 r.

akryl/płótno, 110 x 46 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'RAJMUND ZIEMSKI 77'
opisany na odwrociu: 'RAJMUND ZIEMSKI | PEJZAŻ 50/77 | 110X46'

ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)

PEJZAŻ, ok. 1957- 58

obraz dwustronny; na odwrocie: PORTRET CHŁOPCA
olej, płótno
55 x 45 cm
sygn. pośrodku dolnej krawędzi: ZIEMSKI

ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)

PEJZAŻ 24/1989

akryl, płótno
110,5 x 46 cm
sygn. p.d.: 89 | RAJMUND ZIEMSKI
na odwrocie na płótnie sygnatura: RAJMUND ZIEMSKI | PEJZAŻ 24/89 | 110 x 45 oraz pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę

Obraz wystawiany i reprodukowany:
- Polsk konst, Galleri Kram Art-On, Halmstad [Szwecja] 26 VI - 25 VIII 1990, (kat.), il. barwna. s. 31;
- Joanna Kania (oprac.), Jola Gola, Maryla Sitkowska (współpraca), Rajmund Ziemski. Malarstwo, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa 2010, nr kat. 599, il. barwna (na dołączonej płycie CD; jako Bez tytułu, 1989, własność rodziny).

liczba obiektów: 244