ELESZKIEWICZ Stanisław (1900-1963)
olej/płyta, 45 x 60 cm
sygnowany p.d.: 'S.ELESZKIEWICZ'
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa: 'EXHIBITION | STANISŁAW ELESZKIEWICZ | 1900 - 1963 | Lipert Gallery | 147 Milton Street | Greenpoint Brooklyn, NY 11222 | May 10 - June 14, 1986'
- zakup bezpośrednio od artysty
- kolekcja prywatna, Nowy Jork
- Lipert Gallery, Nowy Jork, 10 maja-14 czerwca 1986
- Stanisław Eleszkiewicz, katalog wystawy w Lipert Gallery, Nowy Jork 1986, s. nlb. (il.)
cena wywoławcza: Wykup abonament
ołówek/papier, 30 x 43 cm
sygnowany p.d.: 'S. Eleszkiewicz'
olej, płyta, 61 × 80 cm
sygn. l. d.: Eleszkiewicz
olej, płyta, 56 × 43 cm
sygn. p. d.: S.E
olej, tektura; 27 x 35 cm;
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz;
na odwrocie, na oprawie nalepka galerii Villa La Fleur.
tempera/papier, 74 x 74 cm
sygnowany l.d.: 'S. Eleszkiewicz'
- dom aukcyjny Agra Art, 12.10.2014
- dom aukcyjny Desa Unicum, 26.11.2015
olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. l. d.: SEleszkiewicz
na odwrocie drukowana nalepka z informacją o pracy w języku francuskim oraz numer wypisany czerwoną kredką: No 90/12
węgiel, biała kreda w światłach,
papier szaro brązowy, 62 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: S.E. / 1952
pastel, papier brązowy; 64 x 52,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
gwasz, papier, 28 × 39 cm
sygn. p. d.: SE
olej, sklejka, 45 × 38 cm
sygn. p. g.: S. Eleszkiewicz
na odwrocie napis: SEATED LABOURER/ STANISLAS ELESZKIEWICZ
olej/tektura, 27,1 x 35,2 cm
olej, tektura, 46 × 37 cm
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
ołówek, papier; 26,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Eleszkiewicz
olej, płyta, 55 x 43 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: S. Eleszkiewicz
PROWENIENCJA:
- kolekcja prywatna, Paryż
kolekcja prywatna, Warszawa
olej, płótno, 57 x 70 cm w świetle oprawy
sygn. l.d.: S. Eleszkiewicz
PROWENIENCJA:
- kolekcja prywatna, Paryż
kolekcja prywatna, Warszawa