CZAPLA Marian (Gacki, 1946-2016)
KOMPOZYCJA FIGURALNA (UKRZYŻOWANY), 2002
akwarela, tusz na papierze, 47,5 x 65 cm,
sygnowany u dołu "Czapla`02"
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej na płótnie, 98 x 74,8 cm,
sygnowany l.g. "czapla", na odwrocie (na płótnie), odręczne informacje o obrazie i dedykacja autorska, a także nalepka wystawowa
MISTERIUM FIGURY CZTERORAMIENNEJ, 1975
olej na płótnie, 80 x 80 cm,
sygnowany p.d. "Czapla" oraz na odwrocie (na płótnie): "m. czapla / cykl - Misterium figury czteroramiennej 1975 / 80 x 80 cm"
Znakomita, wczesna praca wybitnego artysty.
z cyklu "Droga Krzyżowa" 1986,
olej, płótno, 130 x 100 cm;
sygn. i dat. u dołu: czapla 86
Bez tytułu (Akt męski klęczący), 1992
olej, płótno,
150 x 65 cm
sygn. p.g.: czapla`92
papier, akwarela,
47,5x65 cm
Z cyklu Romantycznego, lata 80.
olej, płótno,
na odwrocie l.g. słabo czytelna sygnatura
100 x 100 cm
akwarela,
48x65,5 cm,
sygn.
Akryl na płótnie 100 x 81 cm
Z cyklu: Człowiek wózków 2001 r.
Sygnowany p.g. - "czapla"
olej na płótnie, 98 x 74,8 cm, sygnowany l.g. "czapla", na odwrocie (na płótnie) odręczne informacje o obrazie i dedykacja autorska, a także nalepka wystawowa
TORS A TORSOz cyklu `Ecce Homo` 1992 r.
Akryl na płótnie 150 x 64,5 cm
Sygnowany p.d. - "Czapla" 92"
akryl, płótno, 110 x 86 cm; sygn. p. d.: Czapla, na odwrocie napisy autorskie: Marian Czapla / KOMPOZYCJA Z ATRIUM / ACRYL / 110 X 86 / 1998
KOBIETAz cyklu Ecce homo, 1992 r.
Olej na płótnie 150 x 65 cm
Sygnowany l.g. - "Czapla "92"
olej, płótno, 140 x 100 cm; sygn. i dat. p. d.: Czapla 1975, na odwrocie napis: M. CZAPLA T-OLEJ - 140 X 100 1975
akwarela
wymiary: 24,2x33,3 cm x 2