BROLL Urszula (1930 Katowice - 2020 Przesieka)
akwarela
28 x 37 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
technika mieszana/papier,
43 x 55 cm (w świetle passe-partout)
Martwa natura kubistyczna (z wazonawmi), ok. 1954 r.
akwarela/papier,
39 x 29 cm (w świetle passe-partout)
PORÓWNAJ: Projekt na papierze do obrazu olejnego: Urszula Broll - malartwo lata 50. i 60., katalog, wstęp Janusz zagrodzki, Będzin-Kraków 2004, s. 14, kat. 6.
Kompozycja abstrakcyjna, lata 50 XX w.
papier,
28 x 43 cm (w świetle passe-partout)
Bez tytułu (1963, z teki Konfrontacje 63 )
sygn. dat. l.d.
technika własna
16x11.2
akwarela, papier,
31 x 24,5 cm; sygn. na odwrocie: Broll
Zestaw 4 prac: Postacie kobiece, ok. 1953 r.
- Twarz kobiety, 1953 r. tusz/papier, 40,2 x 28,2 cm, sygn. i dat. ołówkiem na odwrociu: `broll 1953`
- Popiersie kobiety, tusz/papier, 29,5 x 21 cm, sygn. l.d.: `Broll`
- Akt kobiety, tusz/papier, 32,5 x 22,7 cm
- Akt kobiety, 1953 r., tusz/papier, 29,9 x 21 cm, sygn. i dat. na odwrociu: `broll 1953`
Collage;
wym.: 23 x 32,7 cm;
sygn. i dat. oł. na odwrocie.
Collage;
wym.: 29,5 x 41,7 cm;
sygn. i dat. oł. na odwrocie: Broll/1953.
Pejzaż surrealistyczny ze studnią, l. 90.
Tusz, piórko, papier;
wym.: 33,5 x 20 cm;
sygn. p.d.: BROLL oraz na odwrocie: Urszula Broll.
Pejzaż surrealistyczny z rybą, 1969
Tusz, piórko, papier;
wym.: 35 x 24,5 cm;
sygn. p.d.: BROLL, na odwrocie data.
akwarela, papier,
31 x 24 cm;
sygn. na odwrocie: Urszula Broll / 1964 (flamastrem)
akwarela, papier,
Akwarela, gwasz, werniks, papier;
wym.: 43 x 55 cm w świetle pp;
sygn. i dat. ołówkiem na odwrocie.
Martwa natura z wazonami (szkic do obrazu), 1952
Gwasz, akwarela, ołówek/papier;
wym.: 29,5 x 20,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie.
Akwarela, tusz, papier;
wym.: 29,5 x 20,5 cm;
sygn. oł. na odwrocie: Broll 56; na odwrocie szkic aktu tuszem.
olej, płótno,
61 x 61 cm;
sygn. dat. i opisany n odwrocie: URSZULA BROLL / 1973 / olej "MARTWA NATURA";
na blejtramie nalepka z wojewódzkich targów sztuki w Katowicach
Akwarela, tusz, papier,
wym.: 31 x 24 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Urszula Broll/1962.
Akwarela, tusz, papier,
wym.: 24,5 x 33,8 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Urszula Broll/1968.
akwarela
34 x 24 cm