DAWSKA Maria (1909-1993)
akwarela, papier,
wym.: 41,5 x 29,5 cm
sygn. p.d.: Ma(aria) Daws(ka)
cena wywoławcza: Wykup abonament
DAWSKA Maria (1909-1993)
Portret Nikifora na tle jego obrazów, 1953 Krynica
rys. piórkiem, papier,
21 x 14,5 cm,
na odwrocie szkic, pieczątka zbiorów:Stanisław K. Dawski, oraz oł.: Nikifor; rys. M. Dawska w Krynicy w 1953 r.
DAWSKA Maria (1909-1993)
Portret Nikifora, 1953, Krynica
rysunek piórkiem, papier,
21 x 14,5 cm.
Na odwrocie szkic, pieczątka: Stanisław K. Dawski oraz oł. : Nikifor; rys. M. Dawska w Krynicy 1953
DAWSKA Maria (1909-1993)
DAWSKA Maria (1909-1993)
DAWSKA Maria (1909-1993)
DAWSKA Maria (1909-1993)
olej na płótnie, 73 x 60 cm
sygnowany l.d.: "Maria Dawska"
na odwrocie numer depozytu Muzeum Narodowego w Wraszawie: FDN 79/ MNW
DAWSKA Maria (1909-1993)
"Nikifor, studium z natury", 1948
olej na płótnie, 60 x 45 cm
sygnowany p.d.: "M.Dawska"
na odwrocie napis: "Nikifor, Studium z natury, Krynica 1948"
DAWSKA Maria (1909-1993)
olej na płycie, 30 x 37,5 cm
sygnowana l.d.: Maria Dawska", p.d.: "1989"