CZAJKOWSKI Stanisław (1878-1954)
Dom rybaka w Kazimierzu, [1954]
olej, płótno; 44 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 54
na odwrocie na krośnie malarskim numer inwentarzowy: St.Cz / inw. / 257;
oraz napis ołówkiem: DOM RYBAKA W KAZIMIERZU
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura; 20,5 x 27 cm;
sygn. i dat. p. d.: ST. CZAJKOWSKI / 1953;
na odwrocie napisy: St. Cz. / inw. 239 / "Drzewa w Kaliszanach" I / 1953.
olej/płótno, 63 x 98,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'STANISŁAW CZAJKOWSKI | [nieczytelnie] 1921'
olej/tektura, 19 x 28 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Stanisław Czajkowski 1916'
olej/tektura, 37,2 x 46 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'ST. CZAJKOWSKI 1917'
na odwrociu dwukrotnie podany numer ze spuścizny po artyście ('St. Cz. inw. 285')
olej/tektura, 35 x 43,8 cm
sygnowany l.d. 'ST. CZAJKOWSKI
na odwrociu dwukrotnie podany numer ze spuścizny po artyście ('St. Cz. inw. 282')
akwarela, ołówek/papier, 34 x 48 cm
sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'Krzesławice lipiec 1919 | S.C.'
Wiatrak (Holandia), 1914-17 r.
olej/tektura, 19,5 x 29 cm
na odwrociu numer inwentarzowy: 'St. Cz. | inw 34', papierowa nalepka Centralnego Biura Wystaw Artystycznych oraz Muzeum Narodowego w Poznaniu
akwarela, ołówkiem, papier; 11,3 x 18 cm;
na odwrocie napis: ST. Cz. / inw. 415 oraz A 1 (w kole) kat. 24
olej, tektura; 21,5 x 23,5 cm;
sygn. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1947
na odwrocie napis: "Z ziemi lubelskiej" I / 1947; oraz nr inw. z prawej u góry: St.Cz. / inw. 229.
olej, tektura; 34 x 45 cm;
sygn. l. d.: ST. CZAJKOWSKI
Na odwrocie nr 191 oraz nr inwentarzowy nadany po śmierci artysty: St.Cz. Inw.281 (zdublowany)
Fragment Kazimierza z widokiem na fare
olej, tektura; 25 x 33 cm;
sygn. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI
linoryt/papier, 28,3 x 19 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'S C' oraz pośrodku opisany: '9/25'
na odwrcoiu opisany: 'Stanisław Czajkowski | ze spuścizny pośmiertnej'
akwarela, tektura jasnobrązowa; 46,5 x 63,5 cm;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI.
olej, tektura, 33 × 44 cm
w świetle passe-partout
sygn. l. d.: ST. CZAJKOWSKI
na odwrocie szkic i numer inwentarzowy: St.Cz / inw. / 281
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17,4 x 25 cm;
sygn. p. d.: ST.CZAJKOWSKI (ołówkiem);
na odwrocie napis: ST. Cz. / inw. 433 oraz A 48 (w kole) kat. 59
Pierwszy polski most na Wiśle - Przyczółek Warka w 1944 roku, [1944]
akwarela, papier; 17,5 x 25 cm;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI (ołówkiem),
poniżej autorski opis ołówkiem
olej, tektura; 24,5 x 37,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: ST. CZAJKOWSKI / 1934
olej, płótno; 44 x 70 cm;
akwarela, papier czerpany, 20 × 30 cm, na odwrocie: nr inw. St.Cz. / inw. 441