PACIOREK Stanisław (1889-1952)
olej, tektura; 25,5 x 49,8cm;
sygn.l.d.: St. Paciorek
cena wywoławcza: Wykup abonament
gwasz, karton; 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. dat. i opis l. d.: St. Paciorek. 949. / Jasień RZ. P.R.
olej, płyta, 51 × 82 cm w świetle ramy
sygn. i dat. l. d.: St.Paciorek/Brzesko.949
na odwrocie nalepka z ZZPAP z Krakowa z tytułem pracy oraz napis: Brzesko/ St.Paciorek.949
Wieczór nad Wisłą. Norbertanki. 1945 r.
olej, tektura, 34 × 64 cm
sygn. i dat. l. d.: St. Paciorek/Kraków. 945.
na odwrocie dedykacja oraz nalepki wystawowe z: TPSP w Radomiu oraz Związku Zawodowego Polskich Artystów Plastyków w Krakowie
olej, tektura; 32 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Paciorek
olej, tektura; 39,5 x 29 cm;
sygn. p. d.: St. Paciorek / Kraków
KOŚCIÓŁ ŚW. WOJCIECHA W MODLNICY, 1934
Olej, tektura; 33,5 x 38 cm
Sygnowany p.d.: St. Paciorek | 934
W latach 1908-1915 studiował w ASP w Krakowie u J. Malczewskiego, J. Mehoffera, S. Dębickiego i K. Laszczki, a w latach 1918-1919 u T. Axentowicza.
Pejzaż z okolic Sułoszowej, 1938
olej, płótno; 68 x 93 cm;
sygn. i dat. l. d.: St. Paciorek. / 1938. Sułosz.
olej, tektura; 34 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Paciorek
olej/płótno, 50 x 60 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Paciorek | Wilamowice 924`
Zamek w Wiśniczu zimą, ok. 1930
olej, tektura; 56,5 x 79,5 cm;
sygn. l. d.: ST. PACIOREK
olej na płótnie,
75 x 100 cm,
sygnowany p.d. "St. Paciorek".
Na odwrocie płótna łata, ok. 20 x 30 cm
Olej, tektura; 34 x 43,8 cm
Sygn.p.d.: St. Paciorek/ 934
olej, sklejka; 59 x 79,5 cm;
sygn. p. d.: St. Paciorek 929.
W kolorystyce obrazu widoczne wpływy malarstwa pejzażowego Jacka Malczewskiego.
Olej, tektura; 33 x 45 cm
Sygnowany p.d.: St. Paciorek
Olej, tektura; wym.: 34 x 43,8 cm
Sygn. p.d.: St. Paciorek/ 934
Olej,t ektura; wym.:25,8 x 50cm
Sygn.l.d.: St. Paciorek
olej, tektura, 39,5 x 29 cm;