HARASIMOWICZ Marceli (1859-1935)
TRZCINY NA JEZIORZE KASZUBSKIM, 1921
olej na tekturze, 15,8 x 23 cm, sygn. na odwrocie "Harasimowicz 1921"
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej na płótnie, 75,5 x 58 cm skomponowany do owalnej ramy,
sygnowany u dołu "M. Harasimowicz 1896"
olej, płótno, 58 x 87 cm;
sygn. l.d. - MHarasimowicz / 1931
Na odwrocie nalepka z Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych 1931 (nr 885).
olej na płótnie, 37,5 x 47 cm
sygnowany p.d.: "M/ Harasimowicz 1906"
olej na tekturze, 34 x 24 cm
sygnowany p.d.: "Pieniny Sokolica MH"
olej na tekturze, 34 x 24 cm, sygnowany p.d.: "Pieniny Sokolica MH"
Malarz lwowski, pejzażysta, chętnie posługiwał się niewielkimi tekturami, na których utrwalał przelotne zjawiska natury.