BATOWSKI-KACZOR Stanisław (1866 Lwów -1946 Lwów)
Zbieranie paproci (ilustracja do powieści Elizy Orzeszkowej), przed 1902
akwarela, gwasz, tusz lawowany, pióro, karton; 41x31,2 cm
sygnowany p.d.: "S K Batowski"; na odwrocie nalepka warszawskiego Salonu Sztuki St. Kulikowskiego
cena wywoławcza: Wykup abonament
Młody mężczyzna leżący z cygarem
ołówek; papier; 10,4 x 16,1 cm;
napis autorski u dołu z lewej: Anton Pohl;
verso: Szkic kompozycji historycznej we wnętrzu, odręcznie pisane ołówkiem autorskie zapiski.
ołówek; papier; 16,1 x 10,4 cm;
napis autorski u dołu: Anna M. [Münich] i Rüger.
Siedzące na stołu chłopiec okryty peleryną z kapeluszem na głowie
ołówek; papier; 16,1 x 10,4 cm
olej, tektura
51,5 x 72,5 cm
sygn. p.d.: S. Batowski
Olej, tektura, 21,5 x 36,5 cm,
sygn. l.d.: "Batowski 1925"
Olej, tektura, 14 x 22,5 cm,
sygn. l.d.: 20 I 926,
opis autorski na odwrocie Batowski Lwów 20 I 1926 Z okna pracowni.
Para w uścisku miłosnym siedząca w fotelu - ukazana tyłem
napis autorski u dołu z prawej Otto (? - nieczytelnie).
Młoda kobieta siedząca w fotelu oraz głowa mężczyzny z otwartymi ustami
napis autorski u dołu z lewej Anna Münich.
Wpół leżąca młoda kobieta o bosych stopach, szkic głowy
ołówek; papier; 16,1 x 10,4 cm.
olej, płótno naklejone na tekturę; 37 x 56 cm;
sygn. i dat. l. d.: S. Batowski 1942.
Para w uścisku miłosnym - Utuleni
napis autorski u dołu Rüger i Anna M.[Münich]
Szkic młodego mężczyzny, stojącego z rękoma w kieszeniach
Grupa mężczyzn - Szkic portretu zbiorowego we wnętrzu
ołówek, papier; 16,1 x 10,4 cm;
napis autorski u dołu: Rüger i Anna M. (Münich)
ołówek, papier; 10,4 x 16,1 cm;
napis autorski u dołu z lewej: Anton Pohl
Płaszcz damski leżący na rokokowym fotelu - praca dwustronna
ołówek, papier, 16,1 × 10,4 cm
p. d.: 16 (numer szkicownika)
na odwrocie ponownie szkic fotela
oraz szkic postaci