HOFFMANN Adam (Kraków 1918 - Kraków 2001)
olej na dykcie
57 x 60 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
litografia
33,5 x 51 cm
tusz, 35 x 50 cm, sygn.
Dar Pani Ewy Kierskiej-Hoffmann.
węgiel, papier, 50 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: AH / 13 XII / 1972
węgiel, papier, 51 x 36 cm;
sygn. p.d.: AH / 6 XI / 1970
oraz na odwrocie: PAMIŃTKA Z WCZASÓW / Adam Hoffman (ołówkiem)
Portret młodej kobiety, ok. 1952
olej, płótno,
56 x 49,5 cm
niesygnowany
Na odwrocie dwie naklejki: 1. drukowana, wypełniona atramentem: L.p. 717 / Autor Hofman Adam / Format 56 x 50 / Tytuł Portret / Okręg Kraków.
2. wypełniona pismem maszynowym i atramentem: Towarzystwo Przyj. Sztuk Pięknych / Radom Kelles Krauza 19 tel. 23 97 / Wystawa Zimowa o charakterze Ogólnopolskim / Autor Hoffman A. / Adres Kraków / Tytuł dzieła Portret / technika olej / 1952.
olej/płyta pilśniowa,
34 x 30 cm
na odwrocie nalepka z opisem i datą
na odwrocie stemple `MNK / WYSTAWA / V -VII 2003`
węgiel, papier
51,5 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: AH / 7 I / 1970
węgiel, papier
50 x 35 cm;
rysunek, węgiel/papier
40 X 31,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. gmerkiem autorskim i dat. p.d.: `22IV 1972`
węgiel, papier
51 x 36 cm;
sygn. p.d.: AH / 6 XI / 1970 oraz na odwrocie: PAMIźTKA Z WCZASÓW / Adam Hoffman (ołówkiem)
TYTANIA I SPODEK ILUSTRACJA DO SNU NOCY LETNIEJ SZEKSPIRA
olej/tektura
54 x 38,5 cm
sygn. na odwrocie: `ADAM HOFFMANN`
węgiel, papier
50 x 38 cm;
sygn. p.d.: AH / 24 / VII / 1971
węgiel, papier,
50 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: AH / 26 III / 1973
węgiel, papier,
50 x 35 cm;
węgiel, papier,
51,5 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: AH / 7 I / 1970
PLAKATÓWKA, WĘG.PRAS., PAPIER
37x51
1975
SYGN. NA ODWROCIE.
TEMPERA, PAPIER
35x50
1973
SYGN. NA ODWROCIE.
Akwarela, kredka, papier;
wym.: 50 x 35 cm;
sygn. p.d.: AH 18/IX 1968; na odwrocie sygn. oł.: NAD WODź Adam Hoffmann 1968.
olej/płyta,
55 x 38 cm,