HRYNKOWSKI Jan Piotr (Hryńkowski) (1891 - 1971)
gwasz, tektura; 22 x 17 cm; (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: j.hrynkowski
cena wywoławcza: Wykup abonament
kredka na podrysowaniu ołówkiem, papier;
19 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem l. d.: J.Hrynkowski
Szkic do drzeworytu Cyganka z teki "Czartak. Zbiór poetów w Beskidzie", 1928
olej, sklejka; 41,5 x 53 cm; p. d.: j.hrynkowski /1937
Na odwrocie nalepka z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z datą wystawy zbiorowej 1938
oraz informacjami o pracy.
Martwa natura z tulipanami, 1964
olej, płótno; 46 x 55 cm
sygn. l.g. j.hrynkowski/ 964
Estymacja: 10.000 - 12.000 zł
olej, sklejka; 41,5 x 53 cm;
p. d.: j.hrynkowski /1937
Na odwrocie nalepka z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z datą wystawy zbiorowej 1938 oraz informacjami
o pracy.
Praca publikowana: Katalog Wystawy Pierwsza wystawa dzieł sztuki ze zbiorów prywatnych, Bydgoszcz, BWA 1974, poz.73
olej, płotno, 50 x 64,5 cm;
sygn. p. d.: j. hrynkowski / 931
olej, płotno, 50 x 64,5 cm;
Pejzaż z górskiego miasteczka, 1938
olej, płótno, 58 x 71 cm;
sygn. p. d.: j. Hrynkowski. 1938
Na odwrocie stempel z numerem 168
Panorama z widokiem Wawelu, 1926
Litografia barwna
wym. planszy: 345 x 420 mm
nie sygn. Grafika z teki "Kraków. 6 autolitografii", Kraków 1926. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 28.
Olej, płótno;
wym.: 50 x 65 cm;
sygn. p.d.: J. Hrynkowski 51.
Olej, płótno;
wym.: 58 x 71 cm;
sygn. p.d.: J. Hrynkowski 1938.
Drzeworyt; wym. komp.: 182 x 140 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski 968, l.d. technika.
Drzeworyt;
wym.: 165 x 138 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski, l.d.: 967 drzeworyt. Grafika ze zbioru rodziny artysty.
Sucha igła; wym. odbitki: 103 x 120 mm; planszy 345 x 285 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski.
MAKI I POLNE KWIATY W WAZONIE, 1953
olej na płótnie naklejonym na sklejkę,
65 x 43,5 cm,
sygnowany l.d. "HRYNKOWSKI /53" i na odwrocie (na sklejce)
"Jan Hrynkowski".
Olej, tektura;
wym.: 31,5 x 42 cm;
sygn. p.d.: j. hrynkowski.
Olej, tektura;
wym.: 42 x 31,5 cm;
sygn. l.g.: j. hrynkowski.