GORSTKIN-WYWIÓRSKI Michał (1861 Warszawa - 1926 Berlin)
olej, płótno
90 x 137,5 cm
sygn. l.d.: M. G. Wywiórski
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno naklejone na tekturę
25,7 x 36 cm
sygn. p.d.: M. G. Wywiórski | Samostrzel 1913
Samostrzel - wieś położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie nakielskim; znajduje się tu pałac i park, dawna własność rodziny Bnińskich.
20,8 x 30,5 cm
sygn. p.d.: M. G. Wywiórski [1906]
napis autorski l.d.: Kobylniki
Olej, płótno, tektura, 16,5 x 27,5 cm,
sygn. l.d.: M.G. Wywiórski.
olej, płyta, 47 x 61,5 cm w św. ramy
sygn. l. d.: M. G. Wywiórski
olej, płótno
69 x 88,5 cm
sygn. p.d.: M. G. Wywiórski 1906
PEJZAŻ ZIMOWY Z KAPLICZKĄ, ok. 1900
olej, płótno
22 x 32,5 cm
sygn. p.d.: M. G. Wywiórski
Olej, płótno, tektura, 31,5 x 50 cm,
sygn. l.d.: M.G. Wywiórski.
Wystawiany: Zamek w Poznaniu w 1904 roku (katalog wystawy str. 79, nr 102).
olej/płótno, karton, 20 x 31 cm
sygnowany p. d.: 'M.G.Wywiórski'
Dom z czerwonym dachem nad morzem
olej/płótno, 38 x 59,5 cm
Zagrożona dzielnica (cykl wielkopolski), 1913
Wydawnictwo Towarzystwa Akcyjnego “Świat", Warszawa [1913]; s. 4, osiem rycin po tekście (19 x 25 cm.), wym.: 342 x 247 mm, s. 4, tabl. 8. oryg. teczka kart. Wstęp A. Chołoniecki. Zawiera ryciny: Niedziela Gromniczna (motyw z pod Gostynia), Do pruskiej szkoły (motyw z okolic Wrześni), Kruświca z Myszą Wieżą nad Gopłem, Błotnista droga, Pałac Sułkowskich w Rydzynie (zabrany przez rząd pruski wraz z ordynacją), Rogalin - Pałac hr. Edwarda Raczyńskiego (ze słynną galeryą sztuki), Katedra w Gnieźnie, Zamek w Kórniku (wygnanego z Prus hr. W. Zamoyskiego). Reprodukcje naklejone na kartony z podpisami i przesłonięte arkuszami ochronnymi. Egzemplarz ze zbioru słynnego architekta Jana Sas-Zubrzyckiego.
olej/deska, 38,5 x 23,7 cm
sygnowany p.d.: 'M.G.Wywiórski'
olej, płótno
71 x 51,5 cm
sygn. p.d.: M. G. Wywiórski
Na odwrocie, na górnej listwie ramy stara nalepka z zatartym i trudno czytelnym rękopiśmiennym tekstem.
olej, płótno
52 x 75 cm
sygn. l.d.: M. G. Wywiórski
Z tyłu na górnej listwie ramy drukowana nalepka pracowni ramiarskiej: [...] | Paul Haensil | Berlin N.O. | Kniprode Strasse 121 | [...] Bilder G[...]. Na listwie bocznej okrągła nalepka z tekstem (maszynopis): Wilh. Goepel | Berl. Karlshorst | [F]uchsbau 19.
Fragment takiej samej nalepki także na listwie górnej.
olej, płótno naklejone na tekturę, 17 × 27 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: M.G. Wywiórski
olej, płótno, 100 × 160 cm
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski
olej, płótno naklejone na tekturę, 19 × 29 cm
sygn. u dołu: M.G.Wywiórski
Niebo. Studium chmur, lata 1895-1915
olej, płótno naklejone na tekturę,
16,5 × 26,5 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: M. G. W.
WCZESNY ŚNIEG. PEJZAŻ O ZACHODZIE SŁOŃCA
olej, tektura
39,8 x 60 cm
sygn. p.d.: M. G. Wywiórski
olej/płótno, 100,5 x 152 cm
sygnowany l.d.: 'M.G.Wywiórski'