FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)
Olej, tektura, 28,5 x 77,5 cm,
sygn. l.d.: J. Fałat Nieśwież.
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, papier, 35 x 72 cm,
sygn. p.d. z dedykacją: Pani M. Laskiej w pamięć prawdziwej przyjaźni ofiaruję Jul. Fałat 1902.
Pochód myśliwych z sankami, 1919-1920
autolitografia barwna, papier; 20,7 x 45,3 cm;
sygn. l. d. na kamieniu: JFałat.
Przy stole w Hubertusstock, 1899
akwarela, papier; 28,5 x 40 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana p. d.: JulFałat / 99 / Hubertusstock.
ołówek/papier, 14,5 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'Fałat | 1880'
akwarela/papier, 41 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'JFałat'
Pejzaż zimowy z Polesia , około 1910 r.
akwarela, gwasz/tektura, 33 x 83 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i opisany p.d.: 'J.Fałat Polesie'
olej, płótno dublowane, 49,5 x 69,5 cm;
sygn. l.d.: jFałat / Bystra
technika mieszana/płótno, 41,5 x 107 cm
sygn. l.d.: J. Fałat/Polesie/(Dziakowicze)
na odwrociu napis białą farbą: WŁASNOŚĆ MARJI SZCZYGIELSKIEJ
akwarela, papier; 98 x 51 cm
sygnowany w p.d.: "JFałat | Bystra, 1918"
DWAJ JEŹDŹCY, przed / lub 1914
akwarela, papier
42,5 x 77,5 cm
sygn. p.d.: JFałat (inicjały wiązane)
Widok na Dom Katedralny na Wawelu, 1904 r.
akwarela/papier, 40 x 65 cm (w świetle ramy)
sygnowany i datowany p.d.: 'Jul Fałat 904'
akwarela/papier, 52,5 x 98 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: ‘JFałat | Bystra 1919’
akwarela, papier , 104 x 133 cm
sygn. l.d.: jFałat/Bystra
Skrzyczne widziane z Bystrej, z Teki autolitografii Czartaka, około 1928 r.
litografia/papier, 19,5 x 25,5 cm
sygnowany i opisany na kamieniu l.d.: 'Fałat | Bystra'
akwarela, papier; 51 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: jFałat.
gwasz, akwarela, pastel, karton naklejony na tekturę, 44 x 40,4 cm,
sygn. p. d.: Jul Fałat / 905.
Na odwrocie nalepka z orzeczeniem dr. Kazimierza Buczkowskiego z 5 października 1949.
Pochód myśliwych z sankami (z I Teki myśliwskiej - łosie i niedźwiedzie, 1919-1920)
sygn. na płycie l.d.
litografia barwna
20.7x45.3 cm
akwarela, jasnobrązowy karton; 54 x 74 cm;
sygn., dat. i opisana p. d.: jFałat / Bystra 1910;
na odwrocie naklejone orzeczenie Kazimierza Buczkowskiego z 1953 roku.
gwasz, jasnobrązowy papier naklejony na tekturę;
32,5 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: jFałat.