1 zł
2 600 000 zł

FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

Przy ognisku

Olej, tektura, 28,5 x 77,5 cm,
sygn. l.d.: J. Fałat Nieśwież.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Stary młyn

akwarela, papier, 35 x 72 cm,
sygn. p.d. z dedykacją: Pani M. Laskiej w pamięć prawdziwej przyjaźni ofiaruję Jul. Fałat 1902.

Pochód myśliwych z sankami, 1919-1920

autolitografia barwna, papier; 20,7 x 45,3 cm;
sygn. l. d. na kamieniu: JFałat.

Przy stole w Hubertusstock, 1899

akwarela, papier; 28,5 x 40 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana p. d.: JulFałat / 99 / Hubertusstock.

Studium głów, 1880 r.

ołówek/papier, 14,5 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'Fałat | 1880'

Żniwiarz, lata 80. XIX w.

akwarela/papier, 41 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'JFałat'

Pejzaż zimowy z Polesia , około 1910 r.

akwarela, gwasz/tektura, 33 x 83 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i opisany p.d.: 'J.Fałat Polesie'

W zimowym słońcu

olej, płótno dublowane, 49,5 x 69,5 cm;
sygn. l.d.: jFałat / Bystra

Pejzaż zimowy z Dziakowicz

technika mieszana/płótno, 41,5 x 107 cm
sygn. l.d.: J. Fałat/Polesie/(Dziakowicze)
na odwrociu napis białą farbą: WŁASNOŚĆ MARJI SZCZYGIELSKIEJ

Portret mężczyzny, 1918

akwarela, papier; 98 x 51 cm
sygnowany w p.d.: "JFałat | Bystra, 1918"

DWAJ JEŹDŹCY, przed / lub 1914

akwarela, papier
42,5 x 77,5 cm
sygn. p.d.: JFałat (inicjały wiązane)

Widok na Dom Katedralny na Wawelu, 1904 r.

akwarela/papier, 40 x 65 cm (w świetle ramy)
sygnowany i datowany p.d.: 'Jul Fałat 904'

Pejzaż z Bystrej, 1919 r.

akwarela/papier, 52,5 x 98 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: ‘JFałat | Bystra 1919’

PEJZAŻ ZIMOWY Z BYSTREJ

akwarela, papier , 104 x 133 cm
sygn. l.d.: jFałat/Bystra

Skrzyczne widziane z Bystrej, z Teki autolitografii Czartaka, około 1928 r.

litografia/papier, 19,5 x 25,5 cm
sygnowany i opisany na kamieniu l.d.: 'Fałat | Bystra'

Mężczyzna w kapeluszu

akwarela, papier; 51 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: jFałat.

Modląca się kobieta, 1905

gwasz, akwarela, pastel, karton naklejony na tekturę, 44 x 40,4 cm,
sygn. p. d.: Jul Fałat / 905.
Na odwrocie nalepka z orzeczeniem dr. Kazimierza Buczkowskiego z 5 października 1949.

Wiosna w Bystrej, 1910

akwarela, jasnobrązowy karton; 54 x 74 cm;
sygn., dat. i opisana p. d.: jFałat / Bystra 1910;
na odwrocie naklejone orzeczenie Kazimierza Buczkowskiego z 1953 roku.

Pejzaż zimowy

gwasz, jasnobrązowy papier naklejony na tekturę;
32,5 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: jFałat.

liczba obiektów: 704