1 zł
2 600 000 zł

WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Wenecja. Piazetta nocą, ok. 1930

Monotypia; wym.: 225 x 285 mm; sygn. oł. p.d. monogram wiązany WW; stan idealny.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pejzaż lesisty

olej/tektura, 65 x 48 cm
sygnowany p.d.: `WW`

Estymacja 25 000 - 35 000 zł

Akt w pracowni

olej/płótno dublowane, 79 x 59 cm
sygnowany p.d.: `WW`

Estymacja 25 000 - 45 000 zł

Kopy zboża

drzeworyt, papier żeberkowy;
14,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
Opisany u dołu (druk): WOJCIECH WEISS KOPY ZBOŻA (drzeworyt oryginalny)

Autoportret II, 1940

drzeworyt, papier bibułkowy, 28 x 21,5 cm (odcisk płyty);
sygn. pod ryc. p. d.: WW (ołowkiem)
por.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków - Nautilius Salon
Antykwaryczny - 2006, s. 52-53, il. 88

Śpiąca

drzeworyt, bibułka, 21 x 27,5 cm (odcisk klocka);
sygn. p. d.: WWeiss (ołowkiem)

Postać w ogrodzie, 1907/1908

olej, tektura, 24,3 x 34 cm;
sygn. l. d.: WW
Na odwrocie na tekturze owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY;
pośrodku faksymile artysty WW;
poniżej stempel z nr. 600698 2? (nr słabo czytelny, ostatnia cyfra dopisana ręcznie);
z lewej u dołu napis: Kalwaria 1907/8 (ołówkiem);
nr p. g.: 36 (ołówkiem).

Stogi z Kalwarii

olej, płótno; 44 x 59 cm;
sygn. p. d.: WW / 1906

Róże w ludowym wazonie z malowanym kogucikiem

olej, płótno; 64,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: WW (monogram wiązany)
na odwrocie numer 49 oraz stempel wywozowy

Palmy, 1925

tusz - sepia lawowana, papier; 34,5 x 23,4 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
Na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA.
DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WW oraz numerem 001459 oraz odręczny, wtórny napis: Nicea, 1925

Modelka. Półakt

olej, płótno, 46 x 74 cm;
sygn. p.d.: WWeiss

Akt w pracowni, 1916

akwaforta, papier; 13,7 x 9,5 cm;
sygn. w obrębie kompozycji śr. d.: WW,
suchy tłok na arkuszu 37
Por.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków, Nautilius, 2006, s. 44, poz. 35 (inny wariant ryciny)

Florencja - Battistero, 1915

Drzeworyt; wym.: 95 x 148 mm;
sygn. oł. p.d.: WWeiss;
sygn. pł. l.d. monogram wiązany WW. Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus Kraków 2006, poz. 29.

Palmy nad morzem - promenada w Nicei, 1925

Drzeworyt; wym.: 115 x 175 mm;
sygn. oł. p.d.: WWeiss. Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus Kraków 2006, poz. 60.

Wenecja - Bragocja, 1925

Drzeworyt; wym.: 132 x 146 mm;
sygn. oł. p.d.: WWeiss. Grafika z teki "Drzeworyty". Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus Kraków 2006, poz. 56.

Bałtyk - powrót z połowu, 1940

Drzeworyt; wym.: 78 x 110 mm;
sygn. oł. p.d.: WWeiss. Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus Kraków 2006, poz. 100.

Akt siedzącej na krześle

Ołówek, akwarela;
wym. w świetle oprawy: 60 x 43,5 cm;
sygn. p.d. monogram wiązany oł. WW.
Na odwrocie owalny stempel artysty z faksymile podpisu artysty i napisem: Ze zbioru dzieł Wojciecha Weissa. Dom artysty. Poniżej nr 00321. Lit.: Katalog wystawy „Aneri Irena Weissowa – Wojciech Weiss”, Łaziska Dolne 2011-2013, poz. 144, s. 56. (il. str. 8)

Aneri w ogrodzie, 1913

akwarela, papier; 21,8 x 30,5 cm
sygn. p.d. WW [monogram wiązany]

Na odwrocie pieczęć ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA/ DOM ARTYSTY/ WW oraz nr 000779 i data 1913

Estymacja: 5000 - 6000 PLN

Nicea

Akwarela, papier; 22 x 28,5 cm;
Sygn. l.d.: WW

Portret Aneri

Akwarela, papier; wym.: 31,6 x 22,2 cm
Sygn.l.d.: WW

liczba obiektów: 1794