STAROWIEYSKI Franciszek (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)
rysunek, 1665 (1965); F.S. rytowany przez Geta Stankiewicza w 2002 roku, jako miedzioryt Towarzyski dla Muzeum w Oszmianie,
sygnowany przez obu artystów
odbitka 7 z 25
18,5 x 29,5 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
węgiel, pastel, papier brunatnoszary,
196 x 145 cm
sygn. p. śr.: FStarowieyski | NY 1680 | LA VIE SOUTERENNE
Akt z anamorfozą czaszki, 1992
pastel, gwasz, papier,
20,5 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.g.: F. B. S. 1692
technika mieszana, 33 x 45 cm, 2005r.
F.B. G. 1696 P. Ciapki na niebie
akryl/papier, 30 x 21 cm, sygn.,
wraz z albumem sygnowanym "Franciszek Starowieyski 1699".
wklęsłodruk, papier,
20,5 x 29 cm (odcisk płyty);
sygn. u dołu po środku monogramem wiązanym i dat.: 1703
Upadek epoki wspania?ej rozpusty IV, 2002
w?giel, pastel, papier
wym.: 96 x 64 cm
sygn. p.d.: upadek epoki / wspania?ej rozpusty / (w kó?ku) IV / (monogram wi?zany i data) 17 FS 02
1981 r.
Pastel na papierze 204,5 x 147,5 cm
Sygnowany p.g. - "F Starowieyski N Y 1681"
1978 r.
Pastel na papierze 188 x 99 cm
Sygnowany śr. - "Starowieyski 1678"
sygnowany śr.d. datowany "1703"
wklęsłodruk
19.5x28
196 x 145 cm
film polski; reż. W. J. Has;
plakat barwny;
wymiary: 795 x 580 mm;
sygn.: F. Starowieyski 73;
wyd. CWF Warszawa 1973, nakład 15 000 egz.
Lit.: K. Dydo, Polski plakat filmowy, Kraków 2000, poz. 553
film polski; reż. J. Majewski;
plakat barwny;
wymiary: 800 x 580 mm;
sygn.: F. Starowieyski; wyd. CWF Warszawa 1970, nakład 9 000 egz.
film polski; reż. K. Zanussi;
plakat barwny;
wymiary: 810 x 575 mm;
sygn.: F. Starowieyski 73;
wyd. CWF Warszawa 1973, nakład 14 700 egz.
Lit.: K. Dydo, Polski plakat filmowy, Kraków 2000,poz. 554
Olej na krafcie; 92,6 x 65 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l. d.: STAROWIEYSKI
oraz wiązanym monogramem artysty p. śr.: FBS | 1688
Praca potwierdzona przez artystę, namalowana w Paryżu. Powstałe na żeberkowym papierze prace, artysta naklejał na płótno, które następnie nakładane było na blejtram.
KRAJOBRAZ Z OLBRZYMIMI KOŚĆMI, 1976
Akwarela, papier; 28,7 x 41,8 cm
Sygnowana po środku wzdłuż dolnej krawędzi ołówkiem: 16 FStarowieyski 76 | krajobraz z olbrzymimi kośćmi
pastel, papier, 68,5 x 48,5 ( w świetle passe partout)
sygn. l.d. monogramem wiązanym / 1659
Zjawienie się kolejnej twarzy (1998?)
sygnowany, datowany wzdłuż dolnej krawędzi
kredka, papier
29x20.5 (w św.p-p)