WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
olej/płótno, 50 x 65 cm
sygnowany p.d.: `WWeiss`
Estymacja 40 000 - 50 000 zł
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płótno, 35 x 51 cm
sygnowany l.d.: `WW`
Estymacja 25 000 - 35 000 zł
olej, tektura; 22 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW;
na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WW oraz numerem 000450 z dopisaną cyfrą 4.
olej, tektura; 14 x 19 cm; sygn. p. d.: WW;
Na odwrocie owalny stempel ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile podpisu artysty pośrodku WW;
oraz numerem 000228, w dolnym lewym rogu napis ołówkiem 1905 Kalwaria u góry ołówkiem: 96
Kosze z jabłkami - Kalwaria, 1912
akwarela, papier,
20, 5 x 28, 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WW oraz numerem 000593; niżej dopisane wtórnie ołówkiem: Kalwaria 1912.
akwarela, papier; 22,5 x 30,3 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WW; oraz nr 000655;
niżej dopisana wtórnie ołówkiem data 1911.
akwarela, papier; 27,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WW oraz numerem 001434
oraz szkice zwierząt; niżej wtórny napis ołówkiem 1907.
Modelka stojąca przy kotarze (Rysunek II), ok. 1935
sangwina, papier; 44 x 25 cm
sygn. p.d. WW.
Na odwrocie nalepka z nr 32567 z nazwiskiem artysty i tytułem oraz nalepka z wystawy monograficznej Wojciecha Weissa w Muzeum Narodowym w Poznaniu czerwiec- wrzesień 1977.
Estymacja: 10000-12000 PLN
Akwarela, papier; 20,4 x 42,8 cm;
Sygn. I dat u dołu po środku:: WW 1915 (ołówkiem)
Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
wym.: 22,5 x 30 cm
Sygn.p.d.: WW (ołówkiem)
Olej, tektura; 24,2 x 33,6cm;
Sygn. P. d.: WW (czarną farbą)
Olej, płótno ; wym.: 71 X 55 cm;
Sygn.p.d. WW
Na odwrocie opinia Leszka Ludwikowskigo z 1985r.
Olej, tektura; 21x 13 cm
Sygn. l d.: WW (czarną farbą)
Ołówek, papier jasnoszary ; wym.:22,4 x 31,5 cm
Sygn. p.d.: WW [monogram wiązany]
Ołówek, papier kremowy ; wym. : 34 x 20,8 cm
Maki - studia do obrazu, 1902-1903
Studium II - olej, papier, 45 x 31 cm;
na odwrocie faksymile podpisu artysty WW oraz nr 0156/ 2;
Studium III - olej, papier, 32 x 45 cm;
na odwrocie faksymile podpisu artysty WW oraz nr 0156/ 5;
Studium IV - olej, papier, 45 x 31 cm;
na odwrocie faksymile podpisu artysty WW oraz nr 0156/ 7
Studia - pochodzące ze spuścizny po artyście, vide oznaczenia na odwrocie - wykonane zostały do okazałej kompozycji Maki, znajdującej się w kolekcji prywatnej (olej, płótno; 88 x 175 cm).
III Wystawa Niezależnych w Krakowie, 1927
Plakat, litografia barwna; wym. 700 x 895 mm; sygn. w środku kompozycji monogramem wiązanym WW;