KAMOCKI Stanisław (1875 - 1944)
ołówek, akwarela, gwasz, papier,
35,8 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
cena wywoławcza: Wykup abonament
Portret kobiety w stroju ludowym (na odwrocie szkic rysunkowy Portretu)
akwarela/papier, 35,5 x 23,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p. d.: `St. Kamocki`
AP Sztuka, wiedeńskiej Secesji, ZPAP, TZSP i in.
olej na tekturze, 51 x 70 cm, sygnowany p.d. "SKamocki" na odwrocie napis autorski "ZAKOPANE/PRZEDWIOŚNIE"
olej, tektura
27.7 x 32.2 cm
sygnowany l.d.: StKamocki
Na odwrocie nalepka z autorskim napisem atramentem:
Stanisław Kamocki | "W szary dzień" | "Leńcze" | cena 100. Brzegi tektury oklejone pasami papieru; wzdłuż lewej krawędzi pas z drukowanym napisem: Aleksandrowicz (przyklejony licem do tektury i czytelny w lustrzanym odbiciu); przy górnej krawędzi napis ołówkiem: Hodanin (?)
olej, tektura
34 x 50 cm
podpisany l.d. ołówkiem: S Kamocki
Na odwrocie autorski napis czerwonym tuszem i szarą kredką: S.KAMOCKI | "Z PUCKA" | BRZEG MORSKI
olej, tektura, 59 x 65,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: StKamocki
akwarela, kredka, papier, 29,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
datowany l. d.: 8/XII / 1943 ZAKOPANE
ołówek, papier, 16 x 10 cm;
sygn. p. d.: StKamocki
kredka, papier, 13,5 x 19,2 cm (w świetle oprawy)
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście.
KOŚCIÓŁ ŚW. ANDRZEJA W KRAKOWIE
Akwarela, karton; 68,5 x 97 cm w świetle oprawy
Sygnowany p. d.: SKamocki
Gwasz, akwarela, karton; 45 x 64 cm w świetle oprawy
Na odwrocie: (os]trzelane opactwo Sieciechów koło Dęblina | 1917 | cena 800 K.
olej/tektura, 70 x 100 cm
na odwrocie papierowa naklejka: `Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie | Autor S. Kamocki | (
) Drzewa na Bystrem | Rodzaj ol Cena 30000 Kr`
olej, płótno, 69 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: StKamocki
olej, tektura, 35 x 50 cm
Na odwrocie napis: S.KAMOCKI / "GALARY" / 1930 / LISTOPAD
olej, tektura, 35 x 51 cm;
sygn. na odwrocie: S. KAMOCKI / "PORONIN" / (MOST)
ołówek, papier, 31 x 21,5 cm (w świetle oprawy)
ze spuścizny po artyście
ołówek, papier, 31 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
ze spuścizny po artyście
Widok na San Giorgio Maggiore w Wenecji
ołówek, papier, 15 x 19,2 cm (w świetle oprawy);
ze spuścizny po artyście