KAMOCKI Stanisław (1875 - 1944)
Widok na bramę Floriańską w Krakowie
kredka, papier,
19,8 x 31,7 cm;
sygn. l. d.: SKamocki (ołówkiem)
cena wywoławcza: Wykup abonament
CZARNY STAW GźSIENICOWY, ok. 1940
olej, płótno,
53.5 x 72.5 cm
podpisany p.d.: StKamocki
Kościół opactwa w Sieciechowie koło Dęblina, 1917 r.
akwarela/papier,
46 x 64 cm
Widok na kościół św. Andrzeja w Krakowie
akwarela na podrysowaniu ołówkiem/papier,
70 x 100 cm
olej, sklejka, 27 x 17 cm;
Na odwrocie napis: "ULICZKA / w PARYŻU"
oraz KAMOCKI (wzdłuż prawej krawędzi); nalepka z informacją o obrazie
węgiel, papier kremowy fakturowany, 26 x 37,7 cm.
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście.
kredki, papier, 15,4 x 19,4 cm
Praca ze spuścizny po artyście.
olej, tektura,
68 x 56 cm;
sygn. l. d.: St. Kamocki
na Skałce w Krakowie
kredka, papier,
32,8 x 19,8 cm
Zakopane - kościołek drewniany
przed cmentarzem na Brzysku
ołówek, papier,
l24,5 x 30 cm;
napis autorski l. d.: ZAKOPANE / 22 STYCZEŃ 1944
Widok miasta nad dachami kamienic
czarna kredka, papier jasnoszary,
30,3 x 22,7 cm (w świetle oprawy);
napis autorski p. d.: 12 czerwca (?) / - 28
Olej, tektura, 50 x 70 cm,
sygn. p.d.: S. Kamocki, na odwrocie naklejka TPSP Kraków
33,5 x 25,6 cm; studia olejne na
płótnie: Drzewa,
23,5 x 30 cm; Krzak (tytuł autorski na odwrocie),
33,7 x 24 cm (ubytki warstwy malarskiej);
Portret mężczyzny,
32,5 x 27 cm; Fragment portretu,
30 x 40 cm;
prace pochodzą z różnych okresów twórczości: prace młodzieńcze, z lat 30-tych, okupacyjne - szkic żołnierzy niemieckich przy
motocyklu z koszem.
Płótno naklejone na tekturę; 41 x 55 cm
Sygnowany p.d.: St Kamocki
Na odwrocie wtórnie nalepiona naklejka z napisanym na maszynie przez mgr Leszka Ludwikowskiego z Krakowa, orzeczeniem o autentyczności obrazu z 9 czerwca 1982 r.