WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
cena wywoławcza: Wykup abonament
sygn. p.d.
(na odwrociu stempel z nr 001371 Ze zbiorów dzieł Wojciecha Weissa)
akwarela, papier
30x44 cm
olej/tektura, 27,5 x 19 cm
sygnowany l.d.: `WW` (monogram wiązany)
olej, tektura; 27,5 x 33,8 cm
sygnowany l.d.: WW (monogram wiązany, czarną farbą)
Na odwrocie: stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany WW),
niżej numer ze spuścizny artysty: 000513
Kalwaria - Zachód słońca, 1906
olej, tektura; 21 x 12,7 cm
sygnowany l.d.: WW (monogram wiązany)
niżej numer ze spuścizny artysty: 000616
Na odwrocie zarys szkicu pejzażu z chmurami
olej, tektura; 23,5 x 35,5 cm
sygnowany p.d.: WW (monogram wiązany, czarną farbą)
niżej numer ze spuścizny artysty: 000229, a także odręcznie napisany ołówkiem nr 54
olej, tektura; 12,5 x 20,7 cm
sygnowany p.d.: WW (monogram wiązany)
niżej numer ze spuścizny artysty: 000659 4
olej, deska; 23,5 x 33,3 cm
sygnowany p.d.: WW (czarną farbą)
niżej numer ze spuścizny artysty: 000420 4
olej, płótno; 51 x 61,5 cm
olej, płótno; 64 x 48 cm
olej, tektura; 24 x 33,5 cm
sygnowany l.d.: WW (czarną farbą)
niżej numer ze spuścizny artysty: 000698 2; napis odręczny: Kalwaria 1907/8
olej, tektura; 24 x 34 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 000533 2;
napis odręczny: Kalwaria Kazio Florek 1907
olej, tektura; 35 x 25 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 000592 2;
olej, tektura; 26 x 36 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 000469 2;
Kobieta z dzieckiem - Aneri z Hanusią, 1921
olej, tektura; 23,6 x 33,4 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 000818 4; napis odręczny: Kalwaria 1921
olej, tektura; 24,2 x 33,6 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 000790 4;
Słoneczniki ze strachem na wróble, 1907
olej, tektura; 28 x 19 cm
Na odwrocie: stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku monogram wiązany WW),
niżej numer ze spuścizny artysty: 000500.
Napis odręczny ołówkiem: Kalwaria 1907 oraz nr 80
olej, płótno; 71 x 55 cm
sygnowany p.d.: WW
Na odwrocie opinia Leszka Ludwikowskiego z 1985r.