1 zł
2 600 000 zł

ANDREJCZUK Cezariusz (ur. 1966, Białystok)

WYSTAWA plakatu NRF. 1957

(Plakat wystawowy form. 98,3x66,4 cm, autorstwa Henryka Tomaszewskiego. Tekst na trzech barwnych paskach rozmieszczonych na czarnym tle. Ślady złożenia, naddarcia i załamania prawej krawędzi, wymaga konserwacji. Nieczęste)

cena wywoławcza: Wykup abonament

STAWKA o życie. 1957

(Plakat filmowy form. 86,4x58,8 cm, autorstwa Wiktora Górki. Dłoń z rewolwerem. Film czechosł. (oryg. "Hra o żiwot"). Reż. J.Weiss. Wyst. K.Höger, V.Chramostova. Niewielkie otwory w narożnikach, rozprasowane ślady złożenia)

SKANDAL w Benderath. (1957)

(Plakat filmowy form. 83,3x58,7 cm, autorstwa Jerzego Cherki. Cztery osoby w kręgu, wewnątrz tafla wody z mężczyzną w łódce. Film prod. NRD (oryg. "Zwischenfall in Benderath"). Reż. J.Veiczi. Wyst. U.-J.Pape, B.Rost, D.Abesser. Rozprasowane ślady złożenia, kilka niewielkich otworów)

NA TRASIE do Bordeaux. 1957

(Plakat filmowy form. 56,8x81,8 cm, autorstwa Barbary Dutkowskiej-Bocianowskiej (sygn. "B.D. 57"). Zdjęcia dwojga głównych bohaterów rozdarte na cztery części. Film franc. (oryg. "Des gens sans importance"). Reż. H.Verneuil. Wyst. J.Gabin, F.Arnoul. Ślady złożenia, podklejone niewielkie naddarcie górnej krawędzi. Nieczęste)

FERNAND cowboy. (1957)

(Plakat filmowy form. 84,5x58,2 cm, autorstwa Zygmunta Anczykowskiego. Wydekoltowana niewiasta trzymająca na muszce (a nawet dwóch) bezbronnego kowboja. Film franc. (oryg. "Fernand Cow-boy"). Reż. G.Lefranc. Wyst. F.Raynaud, D.Doll. Podklejone naddarcie prawej krawędzi, załamania górnej krawędzi, niewielkie otwory, powierzchnia miejscami zaplamiona)

EROICA. 1957

(Plakat filmowy form. 84x58,4 cm, autorstwa Romana Cieślewicza. Dwa zdjęcia głównych bohaterów. Film polski. Reż. A.Munk. Wyst. E.Dziewoński, K.Opaliński, E.Karewicz, K.Rudzki. Rozprasowane ślady złożenia, stan dobry. Rzadkie)

EDWARD i Karolina. (1957)

(Anonimowy plakat filmowy form. 86x58,7 cm, autorstwa Maurycego Stryjeckiego. Uśmiechnięta młoda kobieta w podwiniętej sukni, w oddali biegnący mężczyzna. Film franc. (oryg. "Édouard et Caroline"). Reż. J.Becker. Wyst. D.Gelin, A.Vernon. Rozprasowane ślady złożenia, niewielkie naddarcia krawędzi)

1 MAJA święto całego narodu. 1956

(Hryńczuk II 611. Plakat polityczny form. 86x59,2 cm, autorstwa Romana Cieślewicza. Stylizowany kwiat z kielichem w kształcie Polski. Załamanie narożnika, ślady złożenia, poza tym stan dobry)

WITAJ nam, mr. Marshall. 1956

(Plakat filmowy form. 58,7x85,6 cm, autorstwa Ignacego Witza (sygn. "W 56"). Gentleman i amerykańska "figa". Film hiszp. (oryg. "Bienvenido, Mr Marshall"). Reż. L.Berlanga i J.Bardem. Wyst. L.Sevilla, F.Fernandez, E.Quintilla. Rozprasowane ślady złożenia, niewielkie otwory w narożnikach, poza tym stan dobry)

WARSZAWSKA syrena. 1956

(Plakat filmowy form. 82,8x59,3 cm, autorstwa Eryka Lipińskiego. Syrena i czarny kot przebiegający jej drogę. Film pol. Reż. T.Makarczyński. Wyst. H.Zembrzuska, H.Skarżanka, I.Śmiałowski. Stan bardzo dobry)

SPRAWA pilota Maresza. (1956)

(Anonimowy plakat filmowy form. 61,2x86,1 cm, autorstwa Henryka Tomaszewskiego. Fotos z filmu przedstawiający dwoje bohaterów, obok sylwetka samolotu w locie. Film polski (ekranizacja powieści J.Meissnera). Reż. L.Buczkowski. Wyst. W.Gliński, A.Raciszówna, L.Wysocka. Rozprasowane ślady złożenia, niewielkie przedarcie w lewym górnym narożniku, niewielkie naddarcie prawej krawędzi. Rzadkie)

SĄD boży. 1956

(Plakat filmowy form. 58,5x85,6 cm, autorstwa Waleriana Borowczyka. Rycerz i kobieta w czerni. Film franc. (oryg. "Le jugement de Dieu"). Reż. R.Bernard. Wyst. A.Debar, G.Dorziat, P.Renoir. Niewielkie otwory w narożnikach, rozprasowane ślady złożenia)

ROZBRZMIEWAJ pieśni radosna, pierwszomajowa! 1956

(Hryńczuk II 610. Plakat propagandowy form. 84,5x58,5 cm, autorstwa Gustawa Majewskiego. Pierwszomajowy sztandar i wiolonczela zwieńczona ludowym kogutkiem. Niewielkie naddarcie lewego marginesu, ślady złożenia, poza tym stan dobry)

REKRUT Bum. (1956)

(Plakat filmowy form. 85x58,5 cm, autorstwa Waldemara Świerzego. Skazaniec w pasiaku, z zegarem u nogi. Film szwedzki (oryg. "Soldat Bom"). Reż. L.Kjellgren. Wyst. N.Poppe, J.Caesar. Rozprasowane ślady złożenia, podklejone przedarcie górnej krawędzi)

PIEŚŃ purpurowego kwiatu. (1956)

(Anonimowy plakat filmowy form. 85,3x59,2 cm, autorstwa Anny Huskowskiej. Kobieta w czarnej sukni i w białym welonie. Film szwedzki (oryg. "Sangen om den eldroda blomman"). Reż. G.Molander. Wyst. U.Jacobson, J.Kulle, A.Björk. Niewielkie otwory i naddarcia, rozprasowane ślady złożenia)

KUCHENNE schody. (1956)

(Plakat filmowy form. 86,3x59,7 cm, autorstwa Zbigniewa Lengrena. Zgrabna służąca na drabinie. Film franc. (oryg. "Escalier de service"). Reż. C.Rim. Wyst. D.Darrieux, E.Choureau, R.Lamoreux. Rozprasowane ślady złożenia, niewielkie załamania prawego dolnego narożnika, otwory po pinezkach w narożnikach, podklejone przedarcie dolnej krawędzi)

KABARET Wagabunda, 1956

(Plakat kabaretowy form. 100,3x70,3 cm, autorstwa Mariana Eilego i Janiny Ipohorskiej twórców i redaktorów "Przekroju" (Ipohorska pisała jako Jan Kamyczek). Atleta trzymający uniesioną w powietrze lokomotywę. Na pionowych marginesach nazwiska głównych wykonawców "Wagabundy": Koterbska, Szpalski, Wysocka, Osęka, Pawłowski. Kabaret powstał w Katowicach (Stalinogrodzie) w 1956 i istniał 10 lat. Występowali w nim m.in. W.Michnikowski, B.Kobiela, Z.Cybulski, S.Tym, J.Fedorowicz. Ślady złożenia, niewielkie ubytki marginesów, naddarcia, wymaga konserwacji)

JULIETTA. (1956)

(Plakat filmowy form. 59,3x84,5 cm, autorstwa Anny Huskowskiej. Dolne części dwóch kobiet i sylwetka mężczyzny jako marionetki. Film franc. Reż. M.Allegret. Wyst. J.Marais, J.Moreau, R.Barell. Rozprasowane ślady złożenia, niewielkie załamania krawędzi, zaplamienia powierzchni wymaga odczyszczenia. Zapiski ołówkiem na odwrocie)

GWIAZDY patrzą na nas. (1956)

(Plakat filmowy form. 86,5x58,8 cm, autorstwa Jerzego Cherki. Przekrój kopalni z wkomponowanym tytułem filmu. Film ang. (oryg. "The Stars Look Down"). Ekranizacja powieści J.A.Cronina. Reż. C.Reed. Wyst. M.Redgrave, M.Lockwood. Ślady złożenia, stan dobry)

WIOSNA budapeszteńska. 1955

(Plakat filmowy form. 86,5x59,4 cm, autorstwa Romana Cieślewicza. Budapesztański zaułek. Film węg. (oryg. "Budapesti tavasz"). Reż. F.Mariassy. Wyst. M.Gabor, T.Molnar, Z.Gordon. Niewielkie naddarcie górnej krawędzi, stan dobry)

liczba obiektów: 96