CYANKIEWICZ Zdzisław (CYAN) (1912 - 1981)
akwarela/papier, 37 x 55 cm
na odwrociu pieczęć: `ATELIER | CYANKIEWICZ | 1912-1981`
cena wywoławcza: Wykup abonament
Gospodarstwo nad morzem, 1951 r.
gwasz/papier, 36 x 51 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Cyan | 1951`
technika mieszana/papier, 23 x 30 cm
u dołu pieczęć: 'ATELIER | CYANKIEWICZ | 1912-1981'
technika mieszana/papier, 23,5 x 21 cm
sygnowany l.d. ołówkiem: 'Stalag IA VIII. 941' oraz pieczęć p.d.: 'ATELIER | CYANKIEWICZ | 1912-1981'
olej/płótno naklejone na płytę, 92 x 73 cm
Gwasz, karton na tekturze; 45 x 35 cm
Sygnowany l.d.: 16.VII 44 Paris | Z. Cyan
olej, tektura
200 x 76 cm
sygn. p.d. Cyan
na odwrocie pieczątka Cyan Atelier
akwarela, papier; 35,5 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Cyan
piórko, tusz, tusz lawowany, papier;
44 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn.. i dat. p. d.: Cyan / VII. 51
akwarela/papier, 19 x 23 cm (w świetle passe - partout)
pieczęć p.d.: `ATELIER | CYANKIEWICZ | 1912-1981`
Akt na tle czerwonej draperii, 1944 r.
olej/płótno, 54,5 x 37,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `CyanK 1944`
ODWROCIE:
szkic leżącego aktu kobiety
akwarela, gwasz, papier,
61 × 46,5 cm w świetle passe partout
sygn. i dat. l. d.: Cyan 49
tusz, akwarela, wym. 29 × 22 cm
l.d.: prostokątna pieczątka: Atelier Cyankiewicz 1912-1981
olej/płótno, 64 x 49 cm
sygnowany p.d.: `Z. CYANKIEWICZ`
tusz/papier, 37 x 26 cm
sygnowany l.d. pieczęć autorska `CYANKIEWICZ`
piórko, tusz, papier; 44,5 x 29,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Cyan / VII.51 (ołówkiem)
Ucieczka Świętej Rodziny do Egiptu
olej, tektura fakturowana;
46 x 33 cm.
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście