ARTYSTA nieokreślony, XIX/XX w.
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, tektura, 28 x 41 cm; sygn. nieczytelnie p. d.
Starsza kobieta czytająca dzieciom - płaskorzeźba
wg przekazu autorem pracy jest: Stanisław Lipiński (1840-1883)
marmur; 28, 5cm. x 21 cm;
sygn. w obrębie kompozycji p. d.: Lipiński (ryte)
ołówek, węgiel, biała kredka, papier;
37 x 24,5 cm;
napis l. g.: Kraków 1914 / kiesser?. [zaciek na arkuszu]
niesygnowany
olej, płótno
38x59 cm
gwasz, tektura; 7,8 x 6,2 cm (w świetle owalnej oprawy);
oprawa - ośmioboczna ramka pokrywana kością
FRA ANGELICO (ok. 1395-1455) - według
krąg uskrzydlonych postaci w zwiewnych szatach, w głębi dwa anioły dmące w trąby; tło, nimby i skrzydła złote; tondo ujęte złoconą, rzeźbioną ramą: pierścień wewnętrzny uformowany w plastyczne obłoczki, zewnętrzny w kształcie nieregularnych promieni;
na spodzie pieczęć lakowa z odciśniętą owalną tarczą z krzyżem, pod zamkniętą koroną; w otoku napis: "GALERIA DE[GLI] UFFIZI";
tempera na desce z 2 szpongami, średnica 34 cm;
rama - drewno rzeźbione, złocone, średnica ca 66 cm.
tusz lawowany, ołówek, papier, 44 x 28,3 cm w świetle oprawy
tusz, kredka, gwasz, papier, 46,5 x 31 cm w świetle oprawy
Auguste MOREAU (1834-1917) - według
stojące na palcach putto o wyprostowanej postawie, głowa ozdobiona wieńcem laurowym, przechylona w lewo; w rękach trzymany łuk;
na piramidalnym cokole napis: VICI / Par Aug. Moreau, Mlle d'Or
kompozycja metali (?), podstawa - kamień; wys. 49,5 cm (całość).
Pierwotnie figura służyła, jako cokół lampy, żarówki były mocowane po dwóch stronach łuku putta.
brąz patynowany, kamienna podstawa; wys. 21 cm (całość);
sygn. na odwrocie: F.S. LA HMUYLDERS ?
Europa Zachodnia, 2 ćw. XX w.
olej, płótno dublowane;
105 x 81,5 cm;
Oryginalna praca Ecce Homo autorstwa Quentina Massys`a powstała w 1526 roku, znajduje się w Pałacu Dożów w Wenecji.
Mężczyzna z tykwą
akwaforta, papier,
26 × 17 cm w świetle passe-partout
estymacja: 600 – 800 zł