1 zł
2 600 000 zł

BANKIEWICZ Czesław (1912 - 1977)

D) AKT V, 1956

Fotografia;
39,9 x 29,8 cm
Na odwrocie 2 pieczęcie: 1. ZAIKS-u z datą 1956,
2. Cz. Bankiewicza oraz napis ołówkiem: Akt V

cena wywoławcza: Wykup abonament

C) STOGI, 1968

Fotografia;
29,8 x 39,8 cm
Na odwrocie 2 pieczęcie: 1. ZAIKS-u z datą 1968,
2. Cz. Bankiewicza oraz napis ołówkiem: Stogi

B) ŻNIWIARZE, 1957

Fotografia;
40,5 x 50 cm
2. Cz. Bankiewicza oraz napis ołówkiem: Żniwiarze

A) PIENIENY - DUNAJEC, 1968

Fotografia;
40,5 x 50 cm
Na odwrocie pieczęć ZAIKS-u z datą 1968 oraz napis ołówkiem: Pieniny - Dunajec

Portret górnika, lata 50-te XX w.

fotografia czarno-biała, brom, papier, 39,5 × 29 cm; sygn., dat., opisana na odwrocie, pieczęć autorska na odwrocie, pieczęć ZAiKS na odwrocie, 3 nalepki wystawowe na odwrocie; odbitka autorska, nakład: nieokreślony vintage print

Jugosławia - Zatoka Kator, 1959

fotografia czarno-biała, brom, papier matowy, 39,5 × 29 cm; sygn., dat., opisana na odwrocie, pieczęć autorska, pieczęć ZAiKS na odwrocie; odbitka autorska, nakład: nieokreślony vintage print

Tulipany, 1955

fotografia czarno-biała, brom, papier matowy, 38 × 29 cm; sygn., dat., opisana na odwrocie, pieczęć autorska na odwrocie, pieczęci Zaiks i ZPAF na odwrocie; odbitka autorska, nakład: nieokreślony vintage print

J) AKT, 1959

Fotografia;
39,2 x 28,5 cm
Na odwrocie 3 pieczęcie: 1. Cz. Bankiewicza, 2-3. wystawy 8. INT.PHOTOAUSSTELLUNG AUSTRIA 1959

I) PIENINY, 1969

Fotografia;
29,5 x 39 cm
Na odwrocie 2 pieczęcie: 1. Cz. Bankiewicza, 2. ZAIKS-u z roku 1969

H) KUTRY WE MGLE, 1959

Fotografia;
29,3 x 39,3 cm
Na odwrocie 3 pieczęcie: 1. Cz. Bankiewicza, 2. wystawy FOTOARTE INTERNACIONAL SALAO Rio de Janeiro 1960, 3. ZAIKS-u z roku 1959

G) DACHY, 1959

Fotografia;
29 x 39 cm
Na odwrocie 3 pieczęcie: 1. Cz. Bankiewicza, 2. wystawy FOTOARTE INTERNACIONAL SALAO Rio de Janeiro 1960, 3. ZAIKS z roku 1959

F) TRAWY NA WYDMACH, 1956

Fotografia;
28,5 x 39,6 cm
Na odwrocie 3 pieczęcie: 1. Cz. Bankiewicza, 2. wystawy H.K. INTERNATIONAL SALON, 3. ZAIKS-u z roku 1956, fragment nalepki z pismem na maszynie: ynarodowy Salon ? w Homg Kongu

E) GDAŃSK, 1961

Fotografia;
29,5 x 39,5 cm
Na odwrocie 3 pieczęcie: 1. Cz. Bankiewicza, 2. wystawy XI OWF ZPAF 1961, 3. ZAIKS-u z roku 1961, 4. nalepka III INTERNATIONALE FOTOSCHAU DER OSTSEELÄNDER 1962, nalepka z pismem na maszynie: Verband der Polnischen Kunstfotografen

D) PERŁY, 1955

Fotografia;
38,9 x 26,5 cm
Na odwrocie 4 pieczęcie: 1. Cz. Bankiewicza, 2. wystawy FOTOARTE INTERNACIONAL SALAO Rio de Janeiro 1960, 3-4. ZAIKS-u z 1955 i 1959 roku

C) MEWY, 1961

Fotografia;
39 x 29,5 cm
Na odwrocie 3 pieczęcie: 1. Cz. Bankiewicza, 2. wystawy FOTOARTE INTERNACIONAL SALAO Rio de Janeiro 1960, 3. ZAIKS-u z roku 1961

B) KROKUSY, 1959

Fotografia;
28,7 x 39,3 cm
Na odwrocie 3 pieczęcie: 1. Cz. Bankiewicza, 2. wystawy H.K. INTERNATIONAL SALON, 3. wystawy 8. INT. PHOTO-AUSSTELLUNG AUSTRIA 1959

FOTOGRAFIE, 1955-69

A) RANNE MGŁY, 1955
Fotografia;
28,5 x 38,3 cm
Na odwrocie 4 pieczęcie: 1. Cz. Bankiewicza, 2-3. dwie Komisji Artystycznej ZPAF z dn. 03.12.1955 oraz 08.10.1955, 4. wystawy w Bordeaux 1956, 5. nalepka z pismem na maszynie: Jesienna Wystawa Fotografii Artystycznej w Londynie

ZAMKI POLSKIE - ORLE GNIAZDA I ZAMEK W NIEDZICY

Fotografia;
ok. 39,5 x 29,5 cm
Na odwrocie 2 pieczęcie: 1. Cz. Bankiewicza, 2. ZAIKS-u
Fotografie przedstawiają 8 zamków: w Będzinie (N), w Bobolicach (I, M), w Mirowie (D), w Niedzicy (B, H, L), w Ogrodzieńcu (E, G, J, E), w Olsztynie (A, C), w Pieskowej Skale (K) i w Siewierzu (F).

Żniwa

brom, 29,5 x 39,5 cm;
z tyłu długopisem: Żniwa, oraz pieczątka: PRAWA AUTORSKIE/ CHRONIONE PRZEZ ZAIKS/.../ Autor: Czesław Bankiewicz. Rok 1968 oraz pieczątka: P.P. "DESA"/ Dzieła Sztuki i Antyki/ Delegatura w Katowicach/ SALON SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ/ Katowice, ul. Wieczorka 8

Zamek Olsztyn k. Częstochowy

brom, 29,5 x 39,5 cm;
z tyłu długopisem: Olsztyn k /Częstochowy; pieczątka: PRAWA AUTORSKIE/ CHRONIONE PRZEZ ZAIKS/.../ Autor: Czesław Bankiewicz. Rok 1968 oraz pieczątka: P.P. "DESA"/ Dzieła Sztuki i Antyki/ Delegatura w Katowicach/ SALON SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ/ Katowice, ul. Wieczorka 8

liczba obiektów: 60