CZERMAŃSKI Zdzisław (1900-1970)
Józef Piłsudski w 13 planszach
druk offsetowy, papier; 47 x 33 cm;
odbitki sygnowane na płycie l. d.: Czermański;
plansza z faksymile recenzji teki oraz autografu gen. Edwarda Rydza Śmigłego;
oprawa: teka kartonowa (uszkodzenia).
Warszawa - Wydawnictwo J. Przeworskiego - 1935 (wydanie drugie).
cena wywoławcza: Wykup abonament
Teka Józef Piłsudski w 13 planszach Zdzisława Czermańskiego
Wydawnictwo J. Przeworskiego, Wyd. II, Warszawa 1935
foto-offset
47.5x34 cm
Teka Marszałek Piłsudski w 13 karykaturach Zdzisława Czermańskiego
Paris 1931, Libraire Franco-Polonaise et Étrangere
52x42 cm
MARSZAŁEK JÓZEF PIŁSUDSKI, 1935
Litografia, papier, 44 x 32,5 cm (w świetle p-p)
Sygnowany z płyty l. d.: Czermański
JÓZEF PIŁSUDSKI W 13 PLANSZACH
Warszawa 1935. Wydawnictwo J. Przeworskiego, wydanie drugie
Litografia, papier, 47,2 x 33 cm
Sygnowane. l. d.: Czermański. (na niektórych widnieje data 35)
Plansza z faksymilem recenzji teki oraz autografu gen. Edwarda Rydza Śmigłego
Zszyte i oprawione w album z twardą oprawą w płótnie
Litografia, papier; 46 x 31 cm (w świetle ramy)
Sygnowany l.d.: Czermański
Z teki "Józef Piłsudski"
Szkice do karykatur [J. Piłsudski, J. Lechoń], lata 30.
Ołówek, karton; wym.: 47,9 x 36,2 cm; nie sygn.
TRZECH POLSKICH ŻOŁNIERZY, 1940
Tusz, piórko, papier; 30 x 25 cm
CHORY MARSZAŁEK ODWIEDZANY PRZEZ DZIECI, 1935
Z teki "Józef Piłsudski w 13 planszach"
Litografia, papier, 46,5 x 32 cm
Sygnowany z kamienia l. d.: Czermański .
JÓZEF PIŁSUDSKI WSPARTY O SZABLĘ, 1935
Sygnowany z kamienia l. d.: Czermański . 35
JÓZEF PIŁSUDSKI Z CÓRKAMI, 1935
litografia, papier, 46 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Czermański (na płycie)
Sygnowane. l. d.: Czermański.(na niektórych widnieje data 35)
Oprawa: teka kartonowa
sygn. l. d.: na płycie: Czermański . /35
Tablica z teki "Józef Piłsudski", Wydawnictwo J. Przeworskiego, Warszawa 1935
Warszawa 1935. Wydawnictwo J. Przeworskiego;
47 x 33 cm; plansza z faksymile recenzji teki oraz autografu gen. Edwarda Rydza Śmigłego, odbitki sygnowane na płycie l. d.: "Czermański".
Oprawa: teka kartonowa. Stan: teka po naprawie, niewielkie zaplamienia i naddarcia kilku plansz, brak karty z tytułami plansz.
Marszałek Józef Piłsudski - W Paryżu rok 1921, 1935
litografia, papier,
47,2 x 33 cm;
sygn. l. d.: Czermański
DO KASYNA GARNIZONOWEGO XIX. PUŁKU PIECHOTY WE LWOWIE
Tusz, szkic ołówkowy;
ok. 35 x 28 cm
Sygnowane: Czermański
tusz, akwarela, gwasz,
49 x 42 cm w świetle ramy,
sygnowany l.d. "Czermański 41". Reperowany lewy, dolny narożnik.