GET-STANKIEWICZ Eugeniusz (1942 - 2011)
Dyrektor Wielkiego Czerwonego Cyrku, 1982
Akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 310 x 240 mm; sygn. oł. p.d.: Get 82, l.d. technika i numer odbitki (15/25), śr.d. tytuł. Na odwrocie pieczęć zezwalająca na wywóz za granicę.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Miedzioryt, akwatinta; wym. komp.: 235 x 165 mm; sygn. oł. p.d.: Get 82, l.d. technika i numer odbitki (egzemplarz autorski), śr.d. tytuł. Na odwrocie pieczęć zezwalająca na wywóz za granicę.
Miedzioryt; wym. komp.: 115 x 155 mm; sygn. oł. p.d.: Get 82, l.d. technika i numer odbitki (11/25), śr.d. tytuł. Na odwrocie pieczęć zezwalająca na wywóz za granicę.
Mezzotinta; wym. komp.: 85 x 122 mm; sygn. oł. p.d.: Get 83, l.d. technika i numer odbitki (7/25), śr.d. tytuł. Na odwrocie pieczęć zezwalająca na wywóz za granicę.
miedzioryt
11,5 x 6,5 cm
Plastikoryt; wym.: 240 x 110 mm;
sygn. oł. p.d.: Stankiewicz 64; niezwykle rzadka praca artysty, prezentowana na pierwszej wystawie artysty.
Łeb na makulaturze / Łeb na szczycie, 1987
pamiątka z wernisażu wystawy Eugeniusza Get-Stankiewicza,
Kraków, Galeria Teatru Stu, 1 IV 1987;
collage, ołówek, papier szary: 20,8 x 29,7 cm;
sygn. Get 87
Z cyklu Miedzioryt Towarzyski wg. Rysunku Tomasza Brody, 2001
miedzioryt punktowany (bez wiórów) na papierze - barwny stempel + kolorowanie, odbitka autorska, Format płyty 21,3 x 14 cm, format odbitki 35 x 25 cm,
sygn. na licu, lewy bok: sc. Get Stankiewicz `2001, podarowany przez: del. Tomasz Broda z cyklu miedzioryt Towarzyski
sucha igła/papier, 18,5 x 12 cm (odcisk), 27 x 19 cm (arkusz)
sygnowany i datowany d.śr.: `Get 88`
Estymacja: 2 000 - 2 500 zł
miedzioryt kolorowany akwarelą, 19 x 12,5 cm,
sygn. p.d.: Get 90
grafika, nieregularny format papieru, naklejona na papier złożony w pół, 21 x 29,8 cm (wymiar całości);
na stronie tytułowej nalepka z drukiem: Pamiątka z wernisażu / Eugeniusza Geta Stankiewicza / Galeria Teatru STU / Kraków 1.IV.1987 / autorem wiersza jest Mirosław Ratajczak
serigrafia, papier;
32 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: Get i powtórnie ołówkiem p. d.: Get
Na odwrocie nalepka i odręczna, napisana ołówkiem dedykacja,
częściowo nieczytelne z kwietnia 1986.
serigrafia, papier;
27,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Get 81
30 lat Telewizji Wrocław 1962-1992
miedzioryt kolorowany/papier, 28 x 35 cm
sygnowany p. d.: `Get 89/90 | miedzioryt kol. |...gapię się`
Estymacja: 1 800 - 2 200
miedzioryt, papier,
24,6 x 17,8 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Get S E, l. d.: 6/25, śr. Rebus 22
MĘŻCZYZNA Z DŁUGIM CZERWONYM NOSEM, 1990
miedzioryt ręcznie kolorowany,
18,5 x 12,5 cm,
sygnowany po lewej ołówkiem "GET 90"
miedzioryt kolorowany ręcznie, ołówek, akwarela,
11,5 x 10,5 cm,
sygnowany ołówkiem pośrodku "Get86"
AUTOPORTRET ZE STRZAŁĄ /WILHELM TELL/, 1985
3 x 8 cm,
sygnowany pod płytą ołówkiem "Get 85"
miedzioryt kolorowany ręcznie,
14,8 x 9,7 cm,
sygnowany l.d. ołówkiem: "38/100 Get 86"
Jeden z najznakomitszych współczesnych miedziorytników.