1 zł
2 600 000 zł

JANIKOWSKI Mieczysław Tadeusz (1912 - 1968)

Kompozycja 55, ok. 1960 r.

olej/płótno, 85 x 22 cm
na odwrocie naklejka z Muzeum Sztuki w Łodzi z datowaniem pracy ok. 1960 i tytułem oraz stempel autorski: `M.T. JANIKOWSKI`

- Prywatna kolekcja

Muzeum Sztuki w Łodzi

Estymacja: 12 000 - 20 000 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

Aix-en-Provence

olej/płótno, 75 x 63 cm
sygnowany na odwrociu: "M.T.J.` oraz numer wystawowy: `I 547`

Estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Szafirowy trójkąt

olej/płótno, 88,8 x 115,7 cm
na odwrociu napis: `T.415` oraz naklejka: `Muzeum Narodowe w Warszawie 0574 | 0417`; naklejka: `10. | 116x89-` i dwie nieczytelne pieczątki

Pochodzenie: Galeria Dyląg, Kraków

Janikowski / Kobzdej, Galeria Piekary, Poznań, 05.2005

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 35 000 - 45 000

Akt

akwarela, tusz, papier, 20,5 x 16,2 cm,
sygn. monogramem wiązanym p.d.: JMT. Na odwrocie numer katalogowy: IX.86 oraz pieczątka Mieczysław Tadeusz Janikowski (1912-1968)

gwasz/papier, 31 x 22,5 cm (w świetle passe-partout)
numerowany i datowany na odwrociu: `A - 24/671, IV.24`

Estymacja: 3 800 - 4 600 zł

olej/płótno, 21,5 x 49 cm
na odwrociu pieczątka autorska: `M.T.JANIKOWSKI`

Pejzaż prowansalski

olej/płótno,
44 x 67,5 cm
na odwrociu pieczątka autorska:` M.T. Janikowski`

Miniatura

olej/płyta pilśniowa, sklejka,
8 x 15 cm
na odwrociu stempel autorski: `M.T.JANIKOWSKI` oraz naklejka Muzeum Narodowegow Warszawie

olej, płótno,
22 x 16 cm;
sygn. na odwrocie: Janikowski

Miniatura w granacie

olej/deska,
8 x 16 cm
sygnowany na odwrociu: `Janikowski`

Kompozycja geometryczna

olej/płótno,
16 x 24 cm
sygnowany p.d.: `JMT`
na odwrociu, na blejtramie: `M.T. Janikowski | Paris 2 Passage de Dantzig`

płyta laminatowa ryta,
10,2 x 10,2
na odwrocie sygnowane odręcznie Janikowski oraz numer 734

płyta laminatowa ryta,
10,2 x 10,2
na odwrocie sygnowane odręcznie Janikowski oraz numer 9H

olej/płótno,
30 x 55 cm
na odwrociu sygn. M. Janikowski oraz pieczątka autorska M.T. Janikowski, numery (katalogowe) I.203, 223, 159, 159 (skreślone), 135(skreślone) oraz nalepka 223.1, 30 x 55, 1960
praca reprodukowana w katalogu do wystawy Mieczysław T. Janikowski. Mistrz Abstrakcji, Kraków 2008, s. 14.

olej/płótno,
16 x 22 cm
na odwrocie sygnowane odręcznie M. Janikowski, nalepka Transports Internationaux, Arthur Lenars & Cie, 10, Rue Leibnitz - Paris-XVIII, Tel: 225-48-04, JI KOLN, oraz numery (katalogowe) 432/DR/050

olej/drewno,
5,8 x 16 cm
na odwrocie sygnowane odręcznie Janikowski, numery (katalogowe): I.422, 32, 31 (przekreślone)

olej/drewno,
40,5 x 10,5 cm
na odwrocie pieczątka autorska M. T. Janikowski oraz nalepka Muzeum Narodowe w Warszawie, p 239/04/10

olej/drewno,
15,5 x 13,2 cm
na odwrocie sygnowane odręcznie M. Janikowski, nalepka Muzeum Narodowe w Warszawie P239/04/08, numery katalogowe I-463, 2

olej, płótno,
22 x 16 cm;
sygn. na odwrocie: Janikowski

Kompozycja zielona

olej/płótno, 30 x 30 cm
sygn. na odwrociu: M.T. Janikowski
na blejtramie numery: 241 (przekreślony), I.191, 83a (przekreślony)

liczba obiektów: 144