ZAKRZEWSKI Władysław (1903-1944)
Wawel od strony Wisły, lata 30.
Miedzioryt;
wym.: 235 x 295 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski; l.d.: Kraków.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Akwaforta;
wym.: 172 x 275 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d.: Kraków.
Kwiaciarki na Rynku w Krakowie, koniec lat 20. XX w.
Olej, płótno;
wym.: 54 x 69 cm;
sygn. l.d.: Zakrzewski.
Warszawa - Pałac Łazienkowski
akwaforta, papier, 18 x 23,5 cm (odcisk płyty);
opisana u dołu z lewej pod ryciną oraz sygn. p. d.: Wł. Zakrzewski;
Posąg konny Jana III Sobieskiego w Łazienkach Królewskich
akwaforta, papier, 7 x 5,5 cm (odcisk płyty) - rycina doklejona do dolnej krawędzi arkusza z ryciną Warszawa - Pałac Łazienkowski;
Kraków - Sukiennice
miedzioryt, papier, 20 x 28,2 cm (odcisk płyty);
sygn. na płycie l. d.: ZAKRZEWSKI 1933;
Kraków - Biblioteka Jagiellońska
miedzioryt, papier, 21,5 x 21,4 cm (odcisk płyty);
sygn. na płycie l. d.: Z;
Warszawa, Belweder i Pomnik Jana III Sobieskiego, lata 30.
Zestaw 2 grafik; akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 120 x 155 mm i 75 x 55 mm
sygn. oł. p.d.: Wł. Zakrzewski, l.d.: Belweder / akwatinta; II grafika nie sygn.
Warszawa - Stare Miasto i portal jednej z kamienic, lata 30.
Zestaw 2 akwafort
wym. głównej komp.: 173 x 232 mm, planszy: 213 x 290, mniejszej komp.: 60 x 45 mm, główna komp.
sygn. oł. p.d.: Wł. Zakrzewski, l.d.: Warszawa.
Biblioteka Jagiellońska [Dziedziniec Collegium Maius]
Miedzioryt
wym.: 224 x 215 mm
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski.
Akwaforta
wym.: 241 x 183 mm
sygn. oł. p.d.: Wł. Zakrzewski, l.d. tyt.: Wawel /Kraków/ oraz na pł. p.d.: Zakrzewski/Kraków.
akwaforta/papier, 22,5 x 26 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p. d.: `Wł. Zakrzewski`, l. d.: `Dar Pomorza na fali (akwaforta)`
Estymacja: 500 - 800 zł
akwaforta, sepia, papier; 14,5 x 21,5 cm (w świetle
oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Zakrzewski (ołówkiem)
l. d.: Warszawa - Ogród Saski
(akwaforta) (ołówkiem)
Akwaforta, papier.
Wymiary: 13 cm x 15 cm.
Sygn.: d.: Warszawa-Łazienki (akwaforta) Wł Zakrzewski.
Kraków - Wawel od strony Wisły, lata 30.
Miedzioryt;
wym.: 232 x 294 mm;
sygn. oł. p.d.: Wł. Zakrzewski, tyt. l.d.
W hali pieców martenowskich, 1937
Akwaforta barwna;
wym.: 295 x 250 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzew, l.d. tytuł. Grafika z teki "Śląsk w miedziorytach", Katowice 1937. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 634.
Płyta nagrobna Kallimacha, lata 30
Akwaforta na papierze japońskim;
wym.: 184 x 129 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzew; l.d. tytuł i określenie papieru.
Śląsk Bielsko Przed burzą, lata 30
Miedzioryt;
wym. pl.: 228 x 225 mm;
sygn. oł. p.d.: Wł. Zakrzewski.
Akwaforta kolorowana;
wym.: 108 x 155 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d.: Sukiennice.
Kraków Kościół św Barbary, lata 30
Akwaforta;
wym.: 140 x 108 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d.: Kościół św. Barbary.
Miedzioryt;
wym.: 208 x 280 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d.: Sukiennice; sygn. pł. p.d.: Ryt. Zakrzewski.