KUNKA Lech (1920-1978)
tempera, olej, werniks szelakowy, collage/papier, 126 x 90 cm
Obraz wystawiany: Lech Kunka (1920-1978). Malarstwo, collage z lat 1946-1956, Muzeum Historyczne Miasta Łodzi, Łódź, 29 maja - 29 lipca 2007.
cena wywoławcza: Wykup abonament
KUNKA Lech (1920-1978)
Artyści przed katedrą, ok. 1948
technika mieszana, tempera, olej, ołówek, pastel/papier, 115 x 84,5 cm w świetle passe-partout
KUNKA Lech (1920-1978)
olej, papier, 100 x 70 cm
na odwrociu nalepka wystawowa z podpisem artysty
KUNKA Lech (1920-1978)
sygn. dat. p.d
olej, pilśnia
91x57 cm
KUNKA Lech (1920-1978)
olej, płótno naklejone na płytę; 128,5 x 107,5 cm
na odwrocie nalepka: "LECH KUNKA | »KOGUTY« - 1957 | ol. pł. pilśń., 127,5 x 106"
KUNKA Lech (1920-1978)
sygn. dat. p.d.
technika mieszana, płótno, deska
130x110 cm
KUNKA Lech (1920-1978)
KUNKA Lech (1920-1978)
technika mieszana/deska, 105 x 44 cm
sygnowany l.d.: 'L. Kunka'
KUNKA Lech (1920-1978)
technika własna (relief metalowy), sklejka;
39 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. na odwrocie: L. Kunka 67 (ołówkiem).
KUNKA Lech (1920-1978)
olej, płótno
72 x 66 cm
Dar dla architekta Oskara Hansena.
Praca pochodzi z kolekcji rodziny Hansenów.
* opłata z tytułu "droit de suite"
KUNKA Lech (1920-1978)
akryl, płótno
129,5 x 52 cm
sygn. p.d. L Kunka 72
KUNKA Lech (1920-1978)
olej, płyta pilśniowa; 123,5 x 62 cm
sygnowany śr.d. "L. Kunka"
KUNKA Lech (1920-1978)
tempera (aerograf)/pastel/papier, 100 x 70 cm, oprawiony
- Rynek Sztuki, Łódź, 2008
- wystawa indywidualna ‚Lech Kunka. Malarstwo, collage z lat
1946 - 1956’ w Muzeum Historii Mista Łodzi w 2007 roku, publikowany
w katalogu wystawy str. 9.
*opłata droit de suite
KUNKA Lech (1920-1978)
technika własna, płyta;
148 x 49 cm (wymiar całości kompozycji w autorskiej oprawie);
na odwrocie, w kole napisy: 1964. POLSKA / LECH KUNKA / ŁÓDŹ / 8.000 zł. BUCZKA 34 / KOMPOZYCJA. 2 / TECHNIKA.EMULS. / WYMIARY. 150 x 50 / GÓRA.
KUNKA Lech (1920-1978)
Kompozycja z różowym kołem (1966)
sygn. dat. p.d.
technika własna, pilśnia
36x41 cm
KUNKA Lech (1920-1978)
Struktury skał (Złoty Potok), 1975
akryl/płótno, 100 x 70 cm
sygn. i dat. u dołu: Złoty Potok/L. Kunka 75 r./wrzesień
na odwrociu nalepka ars aquae`76 z tytułem pracy oraz nazwiskiem autora; poniżej autorski opis pracy
KUNKA Lech (1920-1978)
KUNKA Lech (1920-1978)
KUNKA Lech (1920-1978)
KUNKA Lech (1920-1978)
tech. mieszana, papier, 64.5 x 66 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: L. Kunka